В Україні зникнуть книги скарг і пропозицій?
У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі роз'яснили ситуацію:
- Вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій є проявом тиску на добросовісний бізнес. Щороку підприємці витрачають значні кошти на встановлення відповідального за ведення Книги, забезпечення щоквартальної перевірки щодо ведення Книги, розгляд звернень, зберігання та підготовку звітів. За розрахунками загальні витрати для бізнесу на це складають 125,6 млн грн на рік.
Права споживачів: ТОП-10 найпоширеніших ситуацій, про які має знати кожен
- Ми проаналізували практику країн ЄС. Аналог нашій Книзі відгуків та пропозицій використовується лише у Польщі. Інші країни використовують більш сучасні та ефективні інструменти. Наприклад, у Німеччині Міністерство сільського господарства має сайт, на якому споживачі можуть залишати свої скарги, щодо неякісних продуктів харчування.
До чого це призведе скасування Книги відгуків?
- По-перше, споживачі зможуть звертатися до бізнесу чи відповідних державних органів за допомогою більш дієвих інструментів. Їхні скарги та відгуки не будуть безрезультатно залишені.
- По-друге, це відкриває простір можливостей для систем consumer care та after-sale management, які розповсюджені в Європі. Наприклад, у Німеччині торгівля охоплює не лише передпродаж і продаж продукції, але й післяпродажне обслуговування. Саме через це розвинута мережа центрів роботи з клієнтами у різних компаній: як в інтернеті, так через і гарячі телефонні лінії.
- По-третє, зменшиться навантаження на органи влади: їм більше не буде потрібно перевіряти правильність заповнення Книги відгуків та пропозицій, вони зможуть сконцентруватися на актуальніших проблемах захисту прав споживачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Рівняни рекомендують кафе чи ресторан через соцмережі
Секрети рівненського обслуговування - у бонус бруднющі липкі прибори

відгуки, побажання клієнтів, захист споживачів, книга скарг, споживач
Головні новини і події за ніч 9 липня

Ніч на 9 липня в Україні виявилася однією з найнапруженіших за останній час. По всій країні кілька разів оголошувалася масштабна повітряна тривога. Росія піднімала у небо літаки МіГ-31К, з яких традиційно запускають ракети типу «Кинджал».
переглядів: 265
Що в Україні святкують 9 липня

У вівторок, 9 липня, в Україні та світі відзначають низку важливих подій — як релігійних, так і світських. Цей день має історичне та духовне значення, а також є пам’ятним для кількох країн.
переглядів: 209
10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

У четвер, 10 липня 2025 року, небо освітить повний Місяць, який цього разу сяє у знаку Козерога. Це явище, відоме як «Оленячий Місяць» (Buck Moon), обіцяє потужний заряд енергії, що підштовхуватиме до змін, особливо у професійній сфері. Астрологи стверджують, що це ідеальний час для позбавлення від старого багажу та відкриття дверей для нових можливостей.
переглядів: 239
Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

Забудьте про традиційні закрутки! Цей рецепт варення з кабачків з лимоном — справжня знахідка для тих, хто прагне здивувати себе та своїх близьких нестандартними, але надзвичайно смачними домашніми заготівлями.
переглядів: 227
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 263