Рівнянка увійшла до координаційної ради з питань психосоціальної адаптації ветеранів

«Експертна рада має можливість напрацювати нормативну базу, щоб врегулювати цю сферу на державному рівні й розробити механізм впровадження програми психологічної адаптації у всій країні. Далі можна говорити про впровадження різноманітних методик, таких як декомпресія, яку вже застосовують в Національній гвардії, як один з етапів реадаптації військовослужбовців», - зауважила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.
В ході зустрічі йшлося про відсутність комплексного підходу до цього питання на рівні держави, а звідси і потребу розробки Концепції державної політики у сфері роботи з ветеранами, зокрема щодо питання психосоціальної адаптації.
Діяльність здійснюватиметься через роботу робочих груп за напрямками: аналіз та розробка законодавства, а також за напрямком проектної роботи.
Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства у справах ветеранів у мережі Фейсбук.

До згаданої координаційної ради увійшла і психолог з Рівного Ольга Яковлева.
Як практикуючий психолог вона дуже добре розуміє, наскільки важлива психосоціальна адаптація ветеранів:
"Коли ветеран повертається додому, він потрапляє в інший світ. За період участі в бойових діях людина змінюється починаючи з фізичного стану ( і це всі, а не тільки ті, хто був поранений!) І це стосується зміни життєвих пріоритетів, світовідчуття. У цій ситуації велику роль відіграє ступінь травматизації - перебування безпосередньо в бойових діях, особиста реакція кожного і т.д. Коли ветеран після повернення не розуміє, що з ним відбувається, почиває себе дискомфортно, звичайно, він починає проявляти свою реакцію на оточуючих. Як правило страждає родина, яка теж травмована очікуванням і невизначенністю. Додому повертається інша людина! Щоб запобігти конфліктам, насильству, треба працювати з ветеранами і з родинами. Це я кажу про рядові випадки. Якщо ветеран отримав важкі поранення, анпутації, черепно-мозгову травму, тут взагалі потрібен інший підхід", - зазначає Ольга Яковлева.
Нагадаємо, що українсько-польський проект з психологічної допомоги учасникам бойових дій планують реалізовувати в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, який знаходиться у Клевані.

після війни, психологічна адаптація, Міністерство у справах ветеранів, Україна, Новини України та світу
Як змінилися ціни на яйця в АТБ

Українські супермаркети не поспішають знижувати вартість курячих яєць, хоча сезонне здешевлення вже очікують багато споживачів.
переглядів: 263
Наталка Діденко: 9 липня частина країни "горітиме" від спеки, інша – під зливами

У середу, 9 липня, Україна стане однією з найспекотніших країн Європи, проте погода буде надзвичайно контрастною. За прогнозом Наталки Діденко, країну розділить температурний бар'єр: якщо на заході очікується комфортна прохолода, то схід та південь продовжуватимуть "плавитися" від аномальної спеки.
переглядів: 638
З 2026 року в Україні дівчаток-підлітків безоплатно вакцинуватимуть проти ВПЛ

З наступного, 2026 року, Україна вперше запроваджує безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12–13 років. Рішення є частиною оновленого національного Календаря профілактичних щеплень та знаменує собою важливий крок у сфері громадського здоров'я країни.
переглядів: 410
Головні події за ніч: атака дронів, зброя із США та санкції проти РФ

Розповідаємо, що сталося у ніч з 7 на 8 липня.
переглядів: 366
Українцям виплатять по 5 тисяч гривень: хто має право

У 2025 році в Україні запроваджується нова ініціатива підтримки родин із дітьми — одноразова грошова допомога у розмірі 5 000 гривень для батьків першокласників.
переглядів: 483