Свято Стрітення: історія, прикмети та звичаї
У цій статті ви дізнаєтеся, що це за свято, коли відзначається і що саме означає, а також ознайомитеся з головними прикметами і традиціями церковного свята Стрітення.
Стрітенська свічка: все, що треба знати
На відміну від Великодня, це свято не є перехідним — святкування Стрітення Господнього проводиться щорічно 15 лютого. Останнім часом багато користувачів інтернету цікавляться, що це за свято і що воно означає. Адже всім нам з дитинства відомі такі церковні свята, як Різдво або вищезгаданий Великдень, і ми чудово знаємо їх значення: у першому випадку «Христос народився», у другому, відповідно, «Христос воскрес». Але що значить «Стрітення»?
У перекладі з давньоруської (церковної) мови дане слово означає «зустріч». Згідно Біблії, якийсь праведний чоловік на ім’я Симеон одного разу за вказівкою Святого Духа прийшов у храм, де побачив маленького Ісуса з матір’ю Марією і батьком Йосипом. Божому немовляті тоді було всього 40 днів. Цій зустрічі передувала ціла історія, коли ще 300 років тому Симеон перекладав священну книгу з єврейської мови на грецьку і написав замість слова «дружина» — «діва».
Розповідаємо діткам про Стрітення Господнє
Праведник було подумав, що допустив прикру помилку, але негайно ж до нього прилетів ангел і заявив, що через 300 років він побачить у храмі Діву Марію, у якої на руках буде немовля Ісус. Варто відзначити, що це не єдине значення Стрітення Господнього. «Зустріч» тут — досить багатозначне поняття, яке означає, зокрема, зустріч зими з літом, а також очікування весни. Крім того, коріння свята йдуть в далеке язичницьке минуле. Історія свідчить, що лише тоді, коли християнство прийшло на Русь, Стрітення Господнє отримало статус церковного свята. І якщо зараз 15 лютого вшановують Ісуса Христа, то раніше воно було присвячено Богоматері.
Стрітення належить до головних православних свят. В цей день запалюють і освячують церковні свічки, які називають стрітенськими. Після служби в церкві парафіяни зазвичай приносять додому свічку і зберігають її протягом року, іноді запалюючи під час читання молитов. Стрітення Господнє: примети.
Існує низка прикмет цього дня. Ось деякі з них:
15 лютого не залишайте грошей на столі, інакше є ризик, що весь рік у вас буде грошовий спад.
Якщо на Стрітення Господнє відлига, то весна почнеться рано, а восени буде відмінний урожай пшениці.
Перевірте, чи є на вас порча: наберіть на Стрітення Господнє святої води, налийте невелику її кількість у флакони з-під парфумів і поставте біля ліжка поруч з подушкою. Якщо з ранку вода буде темною – на вас порча.
Як і на Святки, стрітенський день можна гадати. Для ворожби цілком згодяться будь-які різдвяні ворожіння.
В це свято також прийнято пекти млинці, однак їсти їх можна лише після 8 вечора – в іншому випадку, удача може покинути вас.

Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 180
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 142
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 128
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 310
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 294