Яку воду п'ють діти у школах Рівненщини
Тому фахівцями ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» постійно, в т.ч. у 2018 році проводиться моніторинг якості питної води у навчально-виховних закладах Рівненської області.
Протягом року спеціалістами лабораторно обстежено понад 780 навчально-виховних установ Рівненської області щодо забезпечення їх якісною водою. За результатами проведених досліджень встановлено, що майже у кожному третьому навчально - виховному закладі зареєстровані відхилення якості питної води за санітарно-хімічними, а у кожному четвертому - за мікробіологічними показниками.
Основна невідповідність за санітарно-хімічними показниками виявлялась за вмістом заліза загального, жорсткості та каламутності у закладах Сарненського, Володимирецького, Березнівського, Гощанського, Дубровицького, Зарічненського, Костопільського та Корецького районів.
Слід зазначити, що на хімічний склад питної води впливають і геологічні особливості території Рівненської області. До таких особливостей слід віднести підвищений вміст заліза загального, кальцію та низький вміст фтору, йоду і мікроелементів (мідь, цинк).
Зафіксовано також перевищення вмісту нітратів у воді 12-ти загальноосвітніх навчальних закладів області. Необхідно зазначити, що вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму. Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко потрапляють у кров і розносяться по всьому організму. Саме тому при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.
Невідповідність питної води за мікробіологічними показниками виявлено у 245 з 788 лабораторно обстежених навчально-виховних закладів. Такі невідповідності реєструвались у закладах Володимирецького, Гощанського, Корецького, Костопільського, Острозького, Рівненського та Сарненського районів. Найвищий показник невідповідності якості питної води за мікробіологічними показниками спостерігався в Гощанському, Володимирецькому, Костопільському, Острозькому, Сарненському районах.
В цілому, серед всіх лабораторно обстежених дитячих та підліткових установ області негативні результати реєструвались в 34% дошкільних навчальних, 35% інтернатних та 43% загальноосвітніх навчальних закладах. Негативні результати лабораторних досліджень питної води свідчать про можливі порушення вимог експлуатації та утримання водозабірних споруд і мереж навчально-виховних закладів, а також територій, на яких вони розташовані.
Враховуючи результати проведених досліджень, керівникам закладів та органам місцевого самоврядування у 2019 році слід приділити особливу увагу на забезпечення доброякісною питною водою дитячі та підліткові заклади нашої області.
У Костополі готуються до відкриття Центру психічного здоров’я
У Костопільській центральній районній лікарні невдовзі відкриють Центр психічного здоров’я. Це новий простір, де жителі громади зможуть отримати сучасну психосоціальну підтримку та необхідну допомогу.
переглядів: 19
У Рівному чоловіка підозрюють у вбивстві знайомого
Правоохоронці Рівненського районного управління поліції розкрили вбивство 50-річного рівнянина, що сталося у квартирі, де він спільно проживав із 57-річним знайомим.
переглядів: 111
Жителі Рівненщини сплатили понад мільярд гривень військового збору у 2024 році
За даними податкової служби, жителі Рівненщини у 2024 році внесли до бюджету понад 1 мільярд гривень військового збору.
переглядів: 87
СБУ застерегла керівників університетів від схем ухилення від мобілізації
Керівників університетів Рівненщини застерегли від корупційних схем із мобілізацією.
переглядів: 141
На Рівненщині родині полеглого нацгвардійця вручили орден «За мужність» ІІІ ступеня
Старший солдат Дмитро Гецко, який служив старшим стрільцем у львівському підрозділі Національної гвардії України, віддав своє життя, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України на Запорізькому напрямку.
переглядів: 207