День весняного рівнодення: історія, традиції, прикмети
Історія весняного рівнодення
Спочатку офіційна дата весняного рівнодення з часів Першого Нікейського собору 325 року була визначена як 21 березня. Саме цей день став відправною точкою для розрахунку щорічної дати святкування Великодня у православній церкві.
Але з часом ця дата порушувалася на кілька годин. Це відбувалося через суттєву різницю між календарним і астрономічним роком. А тому в різні роки день весняного рівнодення випадає то на 19-те, то на 20-те, то на 21-те число. У високосний рік відбувається коригування часу, і дата рівнодення знову повертається на вихідну позицію.
Сьогодні - день весняного рівнодення: Народні прикмети про погоду в березні
Традиції весняного рівнодення
У європейському язичництві ця дата присвячена старонімецькій богині весни Остара, на честь якої фарбували яйця і випікали булочки. Пасхальна традиція бере коріння саме звідси.
У пізніх слов'ян це свято називалося Сороками. День весняного рівнодення пов'язували з прильотом птахів, яких повинно було повернутися сорок штук. Основним символом був жайворонок. Його форму використовували для випікання обрядового частування.
В язичництві сонце мало величезне значення. Вважалося, що в цей день божества приходять в світ людей, а з приходом весни також пов'язували бога Ярило, якому присвячувалися обряди. За легендами, в кінці березня бог відбиває у зими роги.
У День весняного рівнодення слов'яни влаштовували масові гуляння і гучні застілля. У цей день незаміжні дівчата випікали млинці, які символізували сонце. За цим частуванням ворожили на предмет весілля, першої дитини. Також на суджених ворожили по картах і на дзеркалі.
Опудало спалювалося, як символ кінця зими. Після цього стрибали через багаття, щоб очиститися від поганої енергії. На вулицях співали веснянки – ритуальні співи.
Прикмети у день весняного рівнодення
- мороз на рівнодення приведе ще сорок морозів;
- якщо нарахувати в цей день 40 прогалин - до теплої весни;
- на весняне рівнодення прилетіли птахи - до багатого врожаю хліба;
- не можна сумувати, сваритися, лаятися, інакше весь рік буде невдалим;
- бажання, загадане у день весняного рівнодення, збудеться.
- на весняне рівнодення сняться віщі сни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
День весняного рівнодення 2018 : народні прикмети про весну

життя, 20 березня, весняне рівнодення, народні прикмети, астрономічна весна, історія свята
Волонтерка з Рівного Іванна Черноус збирає на "бойові" авто для Батальйону "Небесна Кара" 54 ОМБр

Рівненська волонтерка Іванна Черноус оголосила терміновий збір коштів на придбання двох автомобілів для Батальйону Безпілотних Систем "Небесна Кара" 54 Окремої механізованої бригади.
переглядів: 337
На фасаді рівненської гімназії №6 з'явиться дошка загиблому Миколі Кухарцю

Завтра, 11 липня, о 8:50 у Рівному відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя Миколи Кухарця. Пам'ятний знак буде встановлено на фасаді гімназії №6, де навчався захисник України.
переглядів: 197
Дубровиці - 1020 років: як відсвяткувало ювілей найстаріше місто Рівненщини

У неділю, 6 липня, громада Дубровиці зібралася разом, аби відзначити 1020-річчя древнього міста, яке, попри виклики, зберігає унікальний дух, теплоту й самобутність.
переглядів: 164
10 липня – День вшанування загиблих медиків: Острожчина схиляє голови перед Героями-рятівниками

Сьогодні, 10 липня, Україна відзначає День вшанування загиблих медиків – важливу дату, запроваджену в межах проєкту «Посвіт пам’яті». Долучилися до вшанування загиблих медиків і у Острозькій громаді.
переглядів: 198
Княжна Гальшка Острозька і Василь Червоній: 20 видатних рівнян

Історія завжди мала особливе значення і потужний вплив на життя українського народу. Саме тому так важливо пам'ятати тих, то цю історію творив. І залишив у ній свій вагомий слід.
переглядів: 323