Трудова міграція: чи зменшиться кількість заробітчан у 2019 році
Завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи Олексій Позняк аналізує тенденції трудової міграції та пояснює, чи справді вона буде сповільнюватися у 2019 році.
Після 2013 року в Україні відбувся сплеск зовнішньої трудової міграції, пов’язаний з погіршенням економічної ситуації, падінням курсу національної валюти та опосередковано - з військовими діями. Але протягом останніх років - 2017 та 2018 - міграція відносно стабілізувалася. Зростання її припинилося або значною мірою уповільнилося у порівнянні зі сплеском 2014-29015 років.
Зараз загальну кількість трудових мігрантів з України можна оцінити у 2,7 млн осіб.
Які фактори сприяють уповільненню міграції
Існує така дуже важлива річ, як перенасичення. Річ у тому, що різниця у рівнях заробітків між Україною та основними країнами-реципієнтами була досить значною і до 2014 року. Відповідно, найбільш активні українці, які були готові виїхати працювати за кордон, на початок 2014 року це вже зробили - і тому до кризи міграція зменшувалася.
У 2014 році в зв’язку з різким погіршенням ситуації в економіці та падінням курсу гривні українці, що раніше не задумувалися про трудову міграцію, почали розглядати таку можливість. Саме за їхній рахунок і відбувся новий сплеск міграції.
Зараз перенасичення знову стало фактором уповільнення міграції:ті, хто був готовий поїхати працювати за кордон, вже виїхали; а ті, хто готовий не був, не отримали додаткових стимулів, що могли б підштовхнути їх до перетворення на трудових мігрантів, оскільки погіршення економічної ситуації не відбувається.
Інший фактор, що сприяє уповільненню міграції - відносна стабілізація економічної ситуації та національної валюти.
Куди їдуть працювати українці
Зараз на першій сходинці по кількості трудових мігрантів з України перебуває Польща (38,9% станом на 2017 р.). Росія (26,3%) продовжує утримувати другу сходинку, хоча кількість українців, що там працюють, після 2014 року стабільно зменшується. За ними йдуть Італія (11,3%) та Чехія (9,4%). Дані останніх років демонструють, що Італія досить повільно, проте наближається до Росії.

З яких регіонів виїжджають
Зберігається перевага західного регіону України, але за останні роки вона стала не такою разючою. Сплеск міграції 2014 року був досить рівномірними: частка інших регіонів у ньому була набагато більшою, ніж частка у старій, традиційній трудовій міграції.
Західні регіони все ще є лідером (більш ніж 50% трудових мігрантів - вихідці з західних регіонів), але цей розрив зменшується.
Якщо економічне зростання та інші позитивні тенденції у державі будуть закріплені, у 2019 році справді можна буде очікувати подальшого зменшення зовнішньої трудової міграції з України.

міграція, трудові мігранти, робота закордоном, заробітки, трудова міграція, робота
Смачний сніданок: готуємо паніні в домашніх умовах

Ваша сім'я буде в захваті від цієї італійської страви. Готуючи такий сендвіч вдома, можна скористатися чіабатою з магазину, але найкраще приготувати її самостійно. Готова страва виходить неймовірно смачною та ситною.
переглядів: 180
Передбачення на день: що нам прогнозують зорезнавці?

Дізнайтеся, що вам підготували зірки на сьогодні.
переглядів: 178
Церковне свято 22 липня: що сьогодні не можна робити

Сьогодні православні християни за новим стилем вшановують одну з найбільш шанованих жінок у християнстві — святу Марію Магдалину.
переглядів: 220
Як приготувати смачні булочки з маком: швидкий рецепт

Булочки з маком — це класика випічки, яка любить майже кожен. Вони ідеально підходять для сніданку, перекусу або чаювання.
переглядів: 263
Що пити зранку: топ корисних і небажаних напоїв для початку дня

Ранковий напій – це не лише звичка, а й важливий крок до підтримки здоров’я. Те, що ми п’ємо одразу після пробудження, може суттєво вплинути на роботу організму, рівень енергії, травлення й настрій.
переглядів: 315
Реклама