Ми у Facebook
09.04.2019, 17:51

В ЦВК заявили, що дебати мають відбутися в студії Суспільного

Колаж 24 каналу, 24tv.ua.

Сьогодні, 9 квітня, відбувся спільний брифінг щодо цього питання.
За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, теледебати за Законом "Про вибори Президента України" регулюються ст. 62 й проводяться Суспільним мовником за рахунок коштів державного бюджету. Саме такі дебати, за словами голови ЦВК, відповідають і закону, і міжнародній практиці.

"По-перше, це проведення їх [прим. ред. — дебатів] незаангажованою компанією. Ми маємо Суспільного мовника, який відповідає за їхнє проведення та організаційну структуру. Дебати мають бути вседоступні: усі телерадіокомпанії мають мати доступ до сигналу. Далі — чітка структура: таймінг, вступне слово, заключне слово, таймінг на запитання та відповіді. У рамках цього таймінгу кандидати мають зосередитися на тому, щоб донести до виборця свої базові принципи, свою позицію. Усе те, що вони мають додати до передвиборчої кампанії, яка цього дня (а це остання п’ятниця перед днем тиші) має бути завершена. І четвертий принцип, на якому я б наголосила, це неприпустимість агітаційної символіки. Тобто в студії не має бути жодної символіки стосовно одного чи іншого кандидата, а ведучий не має бути ніким іншим, окрім як модератором. Він має відстежувати дотримання кожним із кандидатів тієї структури, яка була", — сказала Тетяна Сліпачук.

Детальний порядок проведення національних теледебатів визначається Положенням про порядок проведення НСТУ передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, що затверджено Постановою Центральної виборчої комісії.

Теледебати між кандидатами проводяться в студії (кімнаті) Національної суспільної телерадіокомпанії України, організовуються Суспільним мовником в останню п’ятницю (19 квітня) перед днем повторного голосування на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного телебачення в прямому ефірі з 20.00 до 21.00 і тривають 60 хвилин безперервного ефірного часу. Якщо кандидати не з’являються в ефір у зазначений час, то на екрані в цей час повинен розміщуватися відповідний текст повідомлення.

Зі свого боку голова правління Суспільного мовника Зураб Аласанія запевнив, що телерадіокомпанія повністю готова до проведення національних теледебатів за законом:

"Суспільний мовник готовий до проведення таких дебатів. Не зважаючи на все, що відбувається навколо в наших із вами колах і політичних колах теж. Ми бачимо цю активність, і я дуже радію з того, що ЦВК усе ж таки зайняла свою позицію, від самого початку твердо й чітко окреслила: де саме і як саме мають відбуватися дебати.

Так само підтверджую позицію Суспільного мовника України: готовий за всіма чотирма пунктами, які зараз були зазначені тут, і готовий до будь-яких викликів.

Ми з вами розуміємо, про що йдеться: доволі суворий формат, жорсткі правила й умови того, що саме є дебатами. Ми готові проводити їх саме в такому форматі, як зараз було описано. А після того — готові надати кандидатам можливість більш вільно, скажімо так, поза межами офіційних дебатів за державні кошти, провести те, що можна називати ток-шоу — більш вільне, з експертами, із журналістами, із вами, із колегами, з усіма, якщо вони до цього будуть готові", — сказав голова правління Суспільного Зураб Аласанія.

Згадали на брифінгу і можливість проведення дебатів на НСК "Олімпійський". У ЦВК наголосили: такі заходи є формою передвиборчої агітації, що регулюється ст. 58 Закону "Про вибори Президента України" й не заміняють національних теледебатів у студії Суспільного мовника. Кандидати мають право проводити такі заходи самостійно за власним бажанням і домовленістю між собою.

Про це повідомляє прес-служба ЮА Суспільне, suspilne.media.

Нагадаємо, що сьогодні правоохоронці обговорювали розподіл сил та засобів у випадку, якщо дебати кандидатів у президенти України відбудуться на НСК «Олімпійський».


Нагадаємо, відразу після першого туру, 31 березня, Петро Порошенко зазначив, що перед другим туром виборів повинні відбутися дебати - його і Зеленського.

Володимир Зеленський зажадав, аби дебати між ним та Порошенком відбулися на НСК "Олімпійський", Порошенко на це пристав.

На правах реклами