15.04.2019, 10:01

Чи знімуть зірку з Меморіалу Слави у Рівному на Дубенській?

Як відомо, нещодавно там почалися ремонтні роботи.
Кілька дні тому, як повідомляло ОГО, на на Цвинтарі - Братські могили, що на вулиці Дубенській, почався ремонт: замінюють плити на фасадній частині меморіального комплексу.

Фото Олександра Шевчука.
Фото Олександра Шевчука.


Фото Олександра Шевчука.
Фото Олександра Шевчука.


"З часом почала відставати плитка, тож назріла потреба зробити ремонт. Плануємо закінчити ремонт на початку травня, але, оскільки ремонт відбувається під відкритим небом, то все залежить від погоди", - розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому Володимир Лапюк.

Фото Олександра Шевчука
Фото Олександра Шевчука


Два роки тому, замість радянських зірок на гранітних плитах з’явилося інше зображення.

"Зірку ніхто не зніматиме. Так, її закривали. Але зняти повністю її не можна зняти фізично, бо вона дуже міцно і надійно прикріплена. Щоб її зняти, доведеться руйнувати стіну", - додає Володимир Лапюк.

Як зазначається на сайті Рівненської міської ради, Цвинтар - Братські могили, в яких поховано 1800 солдатів російської армії, в їх числі сотні українців - уродженців Волині, які загинули в роки І світової війни. Упорядковано в 1989 році . Братські могили радянських бійців, померлих від ран у рівненських госпіталях у 40-х роках. Впорядковано у 1950 році (південно-східна частина кладовища).

Меморіальний комплекс на братській могилі бійців Червоної Армії, які загинули в роки громадянської війни. Впорядковано в 1959 році, реконструйовано в 1975 році. Скульптор М. Фарина, архітектор М. Долганський.
Щасливе Рівне