24.05.2019, 18:33

Історичний кінофільм з України потрапив до програми Short Film Corner кінофестивалю у Каннах

Стрічка присвячена відомій постаті в українській історії.
Як повідомляє Letter To Fest, короткометражну стрічку «Анна» українського режисера Олеся Саніна (який відомий глядачеві такими кінофільмами як «Поводир» та «Мамай»), зареєстрували в програмі Short Film Corner на 72 фестивалі в Каннах.

Short Film Corner – це програма, яка включає каталог з 1000 різноманітних, творчих та перспективних фільмів, доступний для програмних директорів фестивалів, дистриб’юторів та байєрів, які відвідують фестиваль. Це справжній форум, присвячений виробникам короткого метру, що відбувається в центрі кіноринку. Протягом одного тижня учасники можуть взяти участь у програмі професійних зустрічей, воркшопів, майстер-класів та панельних дискусій – що висвітлюють такі теми, як розповсюдження, фестивальна стратегія та копродукція.

зображення з lettertofest.com
зображення з lettertofest.com


Спільна українсько-французька кінострічка присвячена Анні Ярославні, доньці Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції.

фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin
фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin


«…Ми зняли у Софії Київській малюсіньку картину про диво – диво часу, диво світла, віри, любові. Короткометражні фільми для мене є такою майстернею, де я пробую якісь інші форми контакту з глядачем, поекспериментувати, навіть пожартувати. Це для мене не іграшка, це серйозні роботи, але дуже маленькі, для мене – дуже експериментальні, тому що у великій картині – вже починаються інші історії, у фільмі для широкого екрану складна жанрова структура, і експеримент, який ти там робиш, мусить бути точно відпрацьований, ти не мусиш ні в чому сумніватися, а дуже точно працювати в жанрі», - говорить Олесь Санін у інтерв’ю Інформаційній агенції Укрінформ.

Сценарій Олесь Санін написав разом з українською кінорежисеркою та сценаристкою Мариною Артеменко (яка відома завдяки низки кіноробіт, серед яких і кінострічка «Не менше 50 кілограм»):

«Зустрілися ми якось з Олесем Саніним. І він розказав мені повністю всю історію королеви Анни, яку ретельно вивчив. Але не ту, про яку пишуть підручники і загальнодоступні джерела, а глибоко вивчену і досліджену в деталях. Розказав про сучасних фотографів, я собі позаписувала імена, щоб потім подивитись на їхні роботи. Бо саме на основі фотографії на плівці мала будуватися майбутня історія. Попросив написати сценарій. Сказав, що якщо сам напише, то йому буде важче знімати вже прожите на папері. Але часу було мало, кілька днів. І я швиденько все вивчила і написала.

Сценарій ще довгий час готували до зйомок через різні нюанси.2018 року фільм був завершений. Нещодавно відбулася прем’єра у Франції. Ось тепер буде в Україні в рамках кінофестивалю «Молодість», - розповідає Марина Артеменко.

фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin
фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin


фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin
фото зі сторінки Олеся Саніна у Фб, - facebook.com/OlesSanin


Знімальна група фільму була з України, а актори – з України та Франції. До речі, одну із ролей у кінокартині зіграла зірка французького кінематографу Домінік Пінон, який українському глядачеві відомий роллю ревнивця у стрічці Жана-П’єра Жене «Амелі» та багатьма іншими французькими кінофільмами.
Як уже згадувалося, український глядач зможе побачити «Анну» на Кінофестивалі «Молодість» уже в суботу, 25 травня. Настуного дня, між іншим, можна буде переглянути короткометражний фільм Оксани Артеменко «Чоловік».

Варто також зазначити, що свого часу Сергій Лозниця з художнім фільмом "Донбас" увійшов до програми "Особливий погляд" 71-го Каннського кінофестивалю.
Щасливе Рівне