Ми у Facebook
12.06.2019, 17:22

Зеленський хоче звільнити Луценка

фото з facebook.com/LlutsenkoYuri

Проте, чи вдасться усунути рівнянина з посади Генпрокурора?
Президент України Володимир Зеленський вносить до Верховної Ради подання на надання згоди на звільнення генерального прокурора України Юрія Луценка.

Таку заяву зробив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка.

За словами Рябошапки,існує юридична позиція, яка пов’язана з тим, незважаючи на зміни до закону про прокуратуру, про те, що генеральний прокурор не повинен мати юридичної освіти, в інших нормах закону про прокуратуру зазначено, що генпрокурором може бути лише людина, яка має юридичну освіту. Ця людина здійснює процесуальні функції, тому відповідно вона повинна мати як юридичну освіту так і відповідний досвід у сфері права.

Заступник глави Адміністрації президента наголосив, що Луценко такого досвіду не має.

Про це повідомляє видання Українська правда.

У коментарі theБабелю Юрій Луценко заявив, що подання Зеленського незаконне.

«Президент не має права робити подання на моє звільнення. Щоб мене звільнити, потрібно мою заяву або недовіру депутатів Верховної Ради », - сказав генеральний прокурор.

Він також додав, що в Раді не набереться голосів за його відставку.

Згідно зі статтею 42 закону «Про прокуратуру», генеральний прокурор звільняється з посади президентом за згодою Верховної Ради:

в зв'язку з поданням заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням;
на підставі подання кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя;
в разі наявності заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Довідка: Юрій Луценко - український політик і державний діяч. Народний депутат України IV, VI та VIII скликань. Генеральний прокурор України.

Народився 14 грудня 1964 року у Рівному.

На правах реклами