20.06.2019, 17:20

Їдемо в гості: рівнян запрошують на легендарний фестиваль

«Живий Вогонь» — легендарний звичаєвий фестиваль запрошує на Вінниччину!
Одинадцятий рік поспіль на Вінниччині проходить Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь».

Його особливість — святкування Купайла за старим стилем, тобто в дні літнього сонцестояння, коли день найдовший, а в найкороту ніч трапляються дива.

На фестивалі можна поринути в атмосферу давніх слов’янських звичаїв, розваг та магічних обрядів, навчитися древнім ремеслам, познайомитися з представниками різних народів, спробувати себе в козацьких бойових розвагах, пошукати кохання біля купальського багаття.

Чим дивуватиме «Живий Вогонь» 22 червня?

Гостями — представниками європейських народів (поляків, білорусів, литовців, та ін.), та українських етнічних груп — гуцулів, бойків, лемків, опілян, а також представників національних меншин. Усі вони презентують свої звичаї, пісні, танці, одяг, мову, з ними можна буде поспілкуватися, потоваришувати, або принаймні сфотографуватися.

Традиційним обрядом Подільського Купайла, у якому візьмуть участь всі учасники фестивалю. Разом ми древнім способом видобудемо з дерева живу іскру купальського вогню та запалимо багаття.

Познайомитись з автентичними ремеслами можа буде на виставці “Культура мого народу”.

На фестиваль завітають всесвітньо відомі хортицькі козаки та продемонструють свою майстерність вправлятись зі зброєю - шаблями, луками, батогами та гарматами. Гості фестивалю зможуть побачити неймовірну кількість козацьких бойових мистецтв, які сьогодні почали відроджуватись, від майстрів Запорозького Спасу. Заставлять перехопити дух кам’янець-подільські козаки-характерники своїми найвражаючими та найнебезпечнішими виступами, коли ходитимуть по вогняній дорозі та танцюватимуть на битому склі.
і славними козаками та дівчатами у купальських віночках можна буде сфотографуватись на тематичних локаціях в українському автентичному стилі. Вперше на фестивалі - “Галявина Вогню”, “Галявина Води”, “Там де цвіте папороть”, “Галявина щастя”, “Галявина поцілунків”, “Галявина врожаю та достатку”, “Козацька Січ”, “Дівоче щастя”.В рамках фестивалю заплановано тематичний воркшоп “Культурна спадщина як джерело розвитку громади”, де голови громад отримають корисну інформацію від організаторів успішних проектів.

Хедлайнер фестивалю — відомий рок-гурт KOZAK SYSTEM. Свою участь також вже підтвердили рок-гурти “Не лізь, бо вб’є”, “Толока”, “Пан Карпо” та “Медовий Полин”.

Традиційно опівночі, після драйвового концерту відбудеться вражаюче видовищне вогняне шоу.

Всі охочі зможуть отаборитися на територію фестивалю з наметами та долучитися до вечірньої ватри напередодні фестивалю,поспівати та потанцювати.

Після основної частини фестивалю можна також лишитися в парку з наметом, аби вранці потрапити на одну з захоплюючих екскурсій по колоритних Якушинцях.
Не пропустіть найочікуванішу подію літа! У найдовший день року – 22 червня, у найуспішнішій громаді – с. Якушинці (5 км від Вінниці), з 12:00 і до півночі!
Живий Вогонь єднає Україну. Живий Вогонь єднає світ!

Організатор — Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна

Фестиваль реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та Вінницької обласної державної адміністрації.

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ