На купюрі 1000 гривень - вчений, який працював у Рівному!
Як виглядатиме банкнота нового найвищого номіналу – 1 000 гривень
"Батько розказував історію України зовсім не так, як її викладали в гімназії, - писав Вернадський у спогадах. - Він часто згадував, що Петербург, побудований на кістках українців (будували Петербург козаки з полків Мазепи). Повернувшись до Петербурга, я постарався ознайомитись із українською літературою. В бібліотеці батька знайшов розрізнені номери «Основи» та інші українські видання. Добував українські книги у букіністів, дещо отримував із-за кордону. Детально розпитував батька про Шевченка, Куліша, Максимовича, Квітку-Основ'яненка, котрих він особисто знав, а також про Кирило-Мефодіївське братство, про Костомарова тощо..."
А у 15-річному віці Володимир занотовує у щоденнику: "Страшенно притісняють українців. Драгоманову навіть в Австрії не дозволили видавати газету українською мовою. У Росії зовсім заборонено друкувати книги моєю рідною мовою. На канікулах я з усією ретельністю візьмуся за неї. В Києві, коли в якомусь домі побачать портрет Шевченка, то його відбирають..."
ТОП-20 видатних рівнян усіх часів
Згодом Вернадський стане організатором і першим президентом Української академії наук. "Важливо створити сильний центр наукових досліджень українського народу, його історії, його мови, природи України, - писав тоді вчений. - Звичайно, треба вести ці дослідження в найширшому загальнолюдському масштабі..."

Володимир Вернадський багато років працював Росії, він читав лекції у французькій Сорбонні, був членом Паризької і Чеської академій наук, але з Україною в серці прожив усе життя. У спогадах, які він передав до Академії наук України перед смертю (а помер Володимир Вернадський 1945 року), містяться слова: "Я вірю у велике майбуття і України, й Української академії наук..."
А ще Володимир Вернадський зробив низку наукових прогнозів, які справдились у наш час. "Незабаром можна буде зробити видимими для всіх події, які відбуваються за тисячі кілометрів", - писав він, ніби передбачаючи появу інтернету. Праці Вернадського про ноосферу - сферу взаємодії суспільства і природи, де розумна людська діяльність стає визначальним чинником розвитку, містять чимало тез, які стали реальністю саме в еру Всесвітньої мережі.
Ось який вчений буде зображений на новій 1000-гривневій банкноті!

Рівненщина, НБУ, 1000 гривень, базальт, наука, вчений, Володимир Вернадський
Комбуча – давно забутий чайний гриб, що знову в моді
Ще кілька десятиліть тому майже в кожній українській кухні на підвіконні жив у трилітровій банці «чайний гриб». Його поїли солодким чаєм і щотижня зливали напій — кислуватий, трохи ігристий, із незвичним смаком. Тоді його пили для «загального оздоровлення» — і не замислювались, що це насправді справжня домашня комбуча, напій, який сьогодні став світовим wellness-трендом.
переглядів: 93
5 хвилин на підготовку: швидкий рецепт яблучого пирога до чаю

Що приготувати, коли хочеться смакоту, але багато часу немає? Смачний швидкий пиріг за нашим рецептом!
переглядів: 205
Рівненщина передала два позашляховики для військових на Сумщину

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш повідомив про чергову поїздку до військових, які захищають Сумську область. Цього разу захисникам передали два позашляховики Nissan X-Trail, придбані за кошти з благодійного аукціону, проведеного нещодавно на Рівненщині.
переглядів: 224
Курс валют сьогодні : гривня утримує стабільність

12 липня, курс основних валют в Україні залишається відносно стабільним. Станом на ранок середній курс долара в банках перебуває на рівні 42 гривень, євро — близько 49.
переглядів: 298
Головне за ніч 12 липня: Україна пережила масовану атаку

Вночі Росія завдала масованого удару по кількох областях України. Під ударом опинилися Львів, Луцьк, Чернівці та Харків. Атака здійснювалася ракетами та дронами-камікадзе.
переглядів: 333
Реклама