Ми у Facebook
04.07.2019, 16:00

Чому українці гинуть на водоймах

22 українці загинули на водоймах країни лише з початку тижня, - з 1 по 4 липня.
Рятувальники зазначають, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають малечу без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки, або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.

Тож, особливо прикро, коли саме маленькі громадяни травмуються або гинуть внаслідок необережності або неуважності дорослих.

Так, 3 липня на Волині, а саме поблизу с. Світязь Шацького району, під час купання в озері без нагляду батьків потонули 2 хлопчики 2010 та 2009 років народження.

Спілкуючись з батьками, рятувальники завжди наголошують на необхідності враховувати те, що дитяча поведінка є часто непередбачуваною, тож у жодному разі не можна залишати їх без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки.

Всього ж за минулу добу Службою порятунку зафіксовано 10 випадків утоплення громадян у Чернівецькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій, Донецькій та Львівській областях.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонула 671 людина, з яких 72 - діти. При цьому врятовано 239 людей, у тому числі 33 дитини.

Тож, аби зменшити сумну статистику, фахівці ДСНС патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

-ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
-не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
-не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
-не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
-не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
-температура води повинна бути не нижче +17 °С;
-плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
-слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;
-пам'ятайте: відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.





На правах реклами