Рівненські хіміки можуть зупинити ріст цін на продукти
На ціну м'яса, молока, хліба, яєць і круп впливає вартість трьох основних компонентів: бензину (солярки), газу та добрив.
Ціни на останні в цьому році виявилися на 35% нижче, ніж у минулому.
Причиною тому стало введення ембарго на постачання азотних і складних добрив з Росії, і запуск на повну потужність п'яти українських хімічних заводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку, Сумах та Кам'янському, повідомляє програма "Ранок з Інтером з 7.00 до 10.30".
Найбільше підприємство Рівного ПАТ Рівнеазот ще на початку квітня оголосило про пошук працівників.
Основа раціону
Добрива є необхідним компонентом при вирощуванні зернових і зеленої маси, які йдуть на корм птиці, свиням і коровам.
Ціни на зернові, серед яких найбільш популярні пшениця і гречка, і на овочі безпосередньо залежать від вартості добрив.
Вартість похідних – хліба, м'яса, молока і яєць – залежать від ціни добрив ненапряму.
Наприклад, ціна яловичини на 40-45% залежить від вартості зелених кормів. При їх вирощуванні застосовуються добрива, частка яких в ціні кормів становить близько 40-50%. Так само ціна добрив впливає на кінцеву вартість хліба, молока, яєць.

Частка добрив у собівартості продовольства може сягати навіть 45 відсотків:
- пшениця, гречка - 30-40%
- хліб (через борошно) - 20-25%
- м’ясо птиці (через пшеницю) - 25-35%
- яйця (через пшеницю) - 25-35%
- свинина, сало (через зелені корми та зерно) - 40-45%
- яловичина (через зелені корми) - 40-45%
- молоко (через зелені корми) - 35-40%
- овочі - 5-7%
Іноземці завищували ціну
Імпортери протягом останніх п'яти років постійно нарощували частку на ринку. Наприклад, у минулому році імпортери контролювали більше 50% ринку азотних добрив, частка іноземних постачальників на ринку складних добрив досягала 80%! У цих умовах ні українські виробники, ні уряд не могли впливати на ціну добрив.
Введення заборони на імпорт добрив з Росії дозволили обмежити маніпуляції ринком. Українські аграрії перестають залежати від готовності іноземних виробників відправити в Україну добрива, від можливості морських портів прийняти їх і наявності залізничних вагонів, щоб доставити їх до складів.
У Союзі хіміків України, який представляє всю хімічну галузь країни, підрахували, що потреби українських аграріїв у всіх видах добрив будуть задоволені повністю, причому ціни будуть нижчими, ніж у минулому році, йдеться у програмі "Ранок з Інтером з 7.00 до 10.30".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Правила виживання" на "Інтері": єдина реальна книга скарг і пропозицій

Ранок з Інтером, продукти, ціни, Рівнеазот, добрива, новини Рівного
Чайна церемонія: як чашка чаю допомагає боротися зі стресом

У часи постійного інформаційного шуму, дедлайнів і хронічного стресу все більше людей шукають прості, але ефективні способи зупинитися й перевести подих. Одним із таких способів стає чайна церемонія — неспішне чаювання, яке перетворюється на справжню медитацію.
переглядів: 296
Кльов карася у травні: найкращі місця, наживки та снасті

У травні для рибалок розпочалась гаряча пора – активізувався кльов карася.
переглядів: 339
Як підготуватись до хрещення дитини: чеклист для батьків

Хрещення дитини — важлива духовна подія, яка потребує ретельної підготовки. Разом із ТМ Мамине Сонечко підготуватись до цього дня стає простіше, адже кожна деталь має значення — від одягу до атмосфери в родині.
переглядів: 278
Допомога внутрішньо переміщеним особам: куди звертатися по підтримку психічного здоров’я

Вимушене переміщення, розлука з рідними, втрати, нестабільність, щоденний стрес та відчуття небезпеки – усе це глибоко впливає на емоційний стан. Для багатьох внутрішньо переміщених осіб такі обставини стають причиною погіршення психічного здоров’я.
переглядів: 435
Догляд за молодими огірками: як поливати та чим підживити після сходів

Огірки — популярна овочева культура, яка потребує уважного догляду вже з перших днів після появи сходів. Правильне підживлення й догляд у цей період формують міцну основу для подальшого розвитку рослини, здорового цвітіння та високого врожаю.
переглядів: 459