Ми у Facebook
02.08.2019, 12:01

Злива у Рівному понівечила десятки авто: Що кажуть працівники СТО

Злива, під час якої у Рівному у п’ятницю упродовж години випала місячна норма опадів, не лише підтопила майже сотню будинків, але й завдала шкоди десяткам автівок.
43 автомобіля витягли рятувальники з водяних пасток. Чим загрожує машинам таке "зволоження", і чи відшкодовують у таких випадках збитки страховики, дізнавалися журналісти Суспільного.

– Можна бачити велику кількість піску, яку намило цим дощем і тут плавало все, що тільки могло плавати. Це пліснява, яка починає висихати. Можете уявити, скільки було води в салоні та на якій глибині вона плавала, – розповідає працівник СТО Денис Колесник

Менеджер станції техобслуговування Денис Колесник демонструє, яких проблем зазнає авто після такого підтоплення, як у минулу п’ятницю. Тоді вода в деяких ділянках міста сягала більше півметра. Після цього на СТО почали звертатися люди з проханням подивитися на їхні автівки, каже пан Денис.



– В автомобілях електрична проводка йде по днищу кузова і при потраплянні значної кількості вологи в автомобіль вона може вийти з ладу, може бути коротке замикання, яке за собою потягне вихід з ладу електричних систем, блоків управління двигуном чи кузовом, а це дорогі речі.Ми повністю розбираємо нижню частину автомобіля, передивлюємося всю електричну проводку і усуваємо несправності. Також перевіряються всі з’єднання, очищаються, промазуються спеціальними технічними засобами, – каже працівник СТО Денис Колесник.

Фінансовий консультант Ольга Ігнатьєва після п’ятничної зливи також лишилася без своєї автівки. Її "Хюндай Гетс" відвезли на ремонт до СТО. Жінка каже, навіть не розбиралася, чи ситуація передбачає страховку.

– Автівка стояла на Набережній і ніхто не передбачував, що буде саме така ситуація, що буде стільки води. І ніхто не передбачував, що вона зламаєтися після того. Але сталося як сталося, стихія не вибирає час і зручний момент. Саме основне, що страждає – це електроніка. Потрібно міняти коробку, я не спеціаліст в таких речах, ще якісь речі. По грошах це в межах трьох тисяч гривень. Для нас це важливо, бо для сім’ї це зайві витрати, – каже власниця авто Ольга Ігнатьєва.

Після зливи в автівок найчастіше страждає салон, хоча є й загроза виходу з ладу двигуна, каже пан Денис. Якщо воду затягне замість повітря, відбудеться так званий "гідроудар". А ще вода як правило брудна і шкрябає гладкі поверхні. Працівник СТО показує авто, якому через потрапляння вологи довелося перебирати "поршневу". Каже, дизельним двигунам вода шкодить дужче, адже там компресія більша.

– Це може для клієнта вилитися в декілька десятків тисяч гривень. Чим дорожчий автомобіль, тим більше напаковано електрики, а електрика страждає найбільше. Якщо вже людина конкретно затопила машину і ще після цього не висушуючи, намагалася її завести, це як правило призводить до ремонту двигуна капітального. Коли в камеру згорання будь-якого двигуна - бензинового чи дизельного потрапляє вода, може погнути клапана, погнути шатуни, – додає Денис Колесник.

Ми відзняли у п’ятницю в центральній частині міста відео. На ньому чимало автівок, які опинилися у воді вище колес. Претендувати на страхові виплати можуть лише власники КАСКО, пояснює експертка у сфері страхування Олена Крупка. Їм варто фіксувати підтплені авто на фото і в жодному випадку не намагатися заводити свій транспорт.

– КАСКО – це договір страхування, який захищає від будь-яких пошкоджень, страхових ризиків. Порада, звичайно єдина і одна – дочекатися, доки спаде вода, не заводити автомобіль, щоб уникнути гідроудару автомобіля. І якомога швидше просушити і надати допомогу, – розповіла експертка у сфері страхування Олена Крупка.





На правах реклами