13.08.2019, 14:00

У кожній ОТГ Рівненщини працюватиме поліцейський офіцер

У Рівному презентували ініціативу, яка вже діє у Дніпропетровській області.
Проєкт "Поліцейський офіцер громади" - якісно новий поліцейський сервіс для сіл, селищ і невеликих міст. Поліцейський офіцер забезпечуватиме порядок та безпеку на своїй території. А для цього він тісно співпрацюватиме із жителями об'єднаної територіальної громади (ОТГ) та вирішуватиме їхні проблеми.

“Проєкт – це наступний етап впровадження реформи поліції і орієнтований в першу чергу на сільську місцевість. На місцях є багато дрібних правопорушень. Саме їх попередженням і займатиметься поліцейський офіцер. Окрім того, до його обов’язків відноситиметься ювенальна робота, працюватиме він і з соціально незахищеними категоріями населення тощо. Офіцери, які прийдуть у громади будуть допомагати керівникам ОТГ спільно вирішувати безпекові проблеми території”, – зазначив керівник Національної поліції України Сергій КНЯЗЄВ під час презентації у Рівному.

Загалом на Рівненщині до участі в проєкті відібрані 31 ОТГ з населенням 228 тисяч людей. Для їх обслуговування потрібен 41 поліцейський.

Оголошено конкурс на прийом заяв від поліцейських або цивільної молоді, що проживають в ОТГ. Відібрані офіцери пройдуть навчання у спеціалізованих закладах. Наразі це Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, у планах створити ще один центр для західних регіонів – на базі Рівненського училища поліції. Після навчання фахівці вийдуть працювати у громади.

Офіцери в громадах будуть отримувати зарплату за рахунок коштів державного бюджету. Також вони будуть забезпечені необхідною амуніцією та службовим автомобілем. Втім, громадам теж необхідно допомогти створити комфортні умови для ефективної роботи поліцейських офіцерів, виділити приміщення для роботи й проживання - інформує прес-служба Рівненської ОДА.

До речі, така ініціатива вже діє у Дніпропетровській області, де нещодавно стартувала друга хвиля проєкту. Наприкінці травня в ОТГ направили 34 спеціально підготовлених офіцерів поліції. На черзі ще 17 громад.
Щасливе Рівне