13.08.2019, 17:23

Зеленський спростив отримання українського громадянства для деяких росіян

Фото з president.gov.ua.

Президент підписав указ № 594 щодо питання спрощення набуття громадянства України окремими категоріями осіб.
Документ звільняє від необхідності подання зобов'язання припинити іноземне громадянство особи, які є громадянами Російської Федерації і зазнають переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності та подають клопотання про набуття громадянства України.

Від такої ж необхідності цим указом звільняються ті, які служать у Збройних силах України та які мають визначні заслуги перед Україною, або прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес (що брали чи беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і звертаються щодо набуття громадянства України.

Відповідно до документа, Кабінет Міністрів України має внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України зазначеними категоріями осіб, а також законопроект про порядок надання притулку.

Крім того, уряду надається доручення щодо проведення за участю Служби безпеки України перевірки дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства у сфері громадянства під час прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво.

Нагадаємо, що Президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким дозволяється мешканцям районів Донецька та Луганська, які окупували терористи, в спрощеному порядку отримувати громадянство Росії. Повідомлення про це уже з’явилося на сайті Кремля. Ті, хто отримали російські паспорти, можуть втратити допомогу від України

Нагадаємо, Зеленський пообіцяв покарати всіх "бурштинників". Україна й Туреччина обговорюють можливість вільної торгівлі.
Щасливе Рівне