Рівненщина: Люди стали жертвами "тихого полювання"
В Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно 20 із них – особливо небезпечні для життя людини.
Головне управління Держпродспоживслужби Рівненської області нагадує основні умови, щоб не отруїтися дикорослими грибами:
- Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах;
- Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль;
Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте наступне:
- Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів.
- Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях.
- Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.
Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.
- Не вживайте сирих грибів.
- Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин.
- Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.
- Гриби – не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.
- Ніколи не застосовуйте „домашніх” методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):
- Негайно викликайте “швидку допомогу”. До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. - Пийте багато рідини.
- Навіть при полегшенні стану обов’язков зверніться до найближчої лікарні.
- Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.
За матеріалами www.rivneprod.gov.ua

тихе полювання, отруїлися грибами, Рівненщина, надзвичайні новини
На Рівненщині громади готують тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб

У громадах Рівненської області триває інвентаризація комунального майна з метою створення фонду тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Цей процес відбувається відповідно до оновленого законодавства, ухваленого Урядом України на тлі зростання потреб переселенців.
переглядів: 208
Маленька мешканка Тернопільщини сама дійшла в Рівненську область лісовими дорогами

На Тернопільщині вдалося щасливо завершити пошукову операцію, пов’язану зі зникненням маленької дитини.
переглядів: 249
У Рівному буде діалог без бар’єрів у ритмі танцю

У вівторок, 23 квітня, о 13:30 в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбудеться унікальна зустріч, присвячена танцю та інклюзії. Спеціальним гостем заходу стане заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон світу та Європи з танців на візку Іван Сівак.
переглядів: 215
На Рівненській АЕС проведуть протиаварійні тренування

На Рівненській атомній електростанції 18 квітня 2025 року відбудуться планові протиаварійні тренування персоналу. У ході навчань буде відпрацьовано алгоритми дій у разі умовної радіаційної аварії.
переглядів: 243
Через смертельну аварію, у якій загинуло немовля, водій з Рівненщини постане перед судом

49-річний житель Вараша відповідатиме перед судом через ДТП, внаслідок якої загинула місячна дитина. Наразі чоловік перебуває в слідчому ізоляторі. Згідно з інкримінованою йому статтею, йому загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.
переглядів: 289