16.08.2019, 14:48

Допомагати просто! Рівненська обласна лікарня отримала дороговартісне обладнання

Небайдужі українці продовжують робити дива та рятувати життя. Сьогодні завдяки Фонду “Допомагати просто!” та клієнтам ПриватБанку, які жертвували кошти на благодійність, Рівненська обласна лікарня отримала дороговартісне медичне обладнання – наркозно-дихальний апарат LEON та насос шприцевий інфузійний SEP-21S Plus.
Вартість обладнання, яке допомагатиме рятувати життя пацієнтів дитячого опікового центру Рівненської обласної клінічної лікарні, становить 1 млн 788 тисяч гривень. Це найдорожча разова допомога для закладів охорони здоров’я, яка була надана Благодійним фондом ПриватБанку “Допомагати просто!” на Рівненщині:

– Дуже актуальним залишається питання якісної та швидкої роботи саме опікового центру. Особливо прикро, коли від таких важких травм страждають найменші пацієнти. Ми залюбки відгукнулися на прохання обласної лікарні надати допомогу опіковому центру. Це дуже помічна апаратура для лікарів. Наркозно-дихальний апарат забезпечує надання анестезії зовсім іншої якості.
Завдяки небайдужими клієнтами, які жертвують кошти на благо ми придбали цю необхідну апаратуру. Люди активно долучаються до добрих справ і перераховують будь-яку суму, що можуть дозволити на рахунок фонду. Цього року кількість благодійників перевищила мільйон людей. За роки роботи фонду надано допомоги лікарням та адресної допомоги онкохворим дітям на суму вже більше ста мільйонів гривень. Це ознака довіри. Сьогодні ми звітуємо перед кожним благодійником куди витрачаються кошти і робимо це з честю, бо даємо високоякісне обладнання, – зауважив директор Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку ВОЙТЕНКО Юрій Олексійович.Опіковий центр, що знаходиться у Рівненській обласній лікарні, – єдиний в регіоні. За рік тут проходять лікування приблизно шістсот пацієнтів, з них близько 170 осіб – це дітки. Виконується в межах 600-700 операцій на рік. Лікарі центру високопрофесійні, але не лише професіоналізм запорука хорошого результату. Потрібне якісне технічне забезпечення:

- Один з пріоритетних напрямів роботи ПриватБанку – це допомога медичним закладам. Ми співпрацюємо багато років, і Приватбанк неодноразово допомагав нам як оргтехнікою, меблями, так і необхідним медобладнанням. У цьому році ми вирішили реалізувати саме цей проект, щоб допомогти діткам, які знаходяться на лікуванні в обласному опіковому центрі. У відділенні працюють висококваліфіковані спеціалісти, лікарі, які технічно можуть зробити дуже багато, але через брак обладнання ми не могли розширити спектр надання послуг для пацієнта. Цей апарат дозволяє робити як інтеграційне знечулення, так і штучну вентиляцію легень для підтримки життєдіяльності пацієнта, який знаходиться в медикаментозному сні. Досі у нас був апарат сімдесятих років виробництва – це небо й земля. Якість, швидкість і комфорт значно вищі, а ще плюс сучасні інгаляційні анестетики – й вихід зі стану знечулення стає набагато легшим і безпечнішим. Таке обладнання допоможе врятувати багато людських життів, – розповів головний лікар Рівненської обласної лікарні ЗИМА Іван Ярославович.

Лікарі-анестезіологи медичного закладу вже пройшли навчання на обладнанні й використовують його в роботі. Попри можливість закупити обладнання у китайського виробника, ПриватБанк наполіг на німецькому апараті, адже він надійніший, хоча й дорожчий. В обласній лікарні вже є обладнання фірми LEON, і лікарі наголошують на відповідній якості німецьких технологій.