09.09.2019, 08:00

Спіткнутися об історію: У Рівному відкрили меморіальну дошку князю Острозькому

У центрі Рівного з'явився "камінь спотикання" на честь 505 річниці битви під Оршею.
Сьогодні, 8 вересня на пішохідній зоні вулиці Соборної біля «Злата плази» відкрили меморіальну дошку. Зробили її за принципом «каменів спіткання» – таких собі елементів бруківки, які встановлюються точно або приблизно у тому місці, яке має стосунок до історичної події, повідомляє UA:Рівне.


В організаторів святкування 505-ї річниці битви під Оршею постало питання, де ж поставити ту табличку. Ось як коментував це рішення Суспільному історик та краєзнавець Микола Бендюк, який входив до оргкомітету: «Немає замку князів Острозьких. Там, де й палац Любомирських пізніше був, і там люди мало ходять. Але була острозька брама, було острозьке передмістя. От «Злата Плаза» – це острозьке передмістя. Князь Острозький Костянтин Іванович з Острога заїжджав у Рівне біля «Злати Плази» через острозьке передмістя», – казав він майже тиждень тому.8-го вересня у битві під Оршею (зараз це Білорусь) у 1514-му році об’єднане військо Великого князівства Литовського та Польського королівства, очолюване саме князем Костянтином Івановичем Острозьким, розбило армію Московського князівства. Таким чином наш земляк приборкав переважаючі сили противника, відбивши у московитів апетит на чужі землі. Ця перемога зробила князя Костянтина Острозького відомим на усю Європу.

Окрім того, що відкрили меморіальну дошку, до міста приїхав і консул генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Пйотр Матусяк. У торговому центрі встановили фотозону з троном князя Острозького – частина елементів якого автентичні, а частина відновлена реставраторами (за троном ви можете помітити на фото гравців ФК "Верес" – таким чином футболісти долучились до проекту зі збору приблизно 80-ти тисяч гривень для реставрації картини "Битва під Оршею" польського хадожника. Картина зараз у краєзнавчому музеї). На «Лебединці» відбувається турнір лучників, а ще заплановано показ документальної стрічки про саму битву.

До слова, на першому поверсі ТРЦ стоятиме тематична фотозона до 21 вересня : полотно (сучасна версія картини "Перемога під Оршею") та трон, який належав князю. Тут також розміщена скринька для збору коштів для реставрації оригіналу картини.

Щасливе Рівне