Американський професор читав лекції на Рівненщині

Цьогоріч з 14 по 20 вересня Брюс Літтл прочитав курс лекцій в рамках сертифікатної програми для студентів різних спеціальностей, яка мала назву: «Філософські засади формування християнського світогляду».

Одну із лекцій професор прочитав на тему: «Глобальні виклики людству в XXI столітті». Лектор окреслив чотири глобальних виклики, у яких ідеться мова про:
натуралістичний світогляд та його релятивізм;
подолання несанкціонованого збору інформації з допомогою цифрових технологій та зберігання персональних даних;
розумні міста;
штучний інтелект.

«Штучний інтелект, редагування генів, трансгуманізм, а також більш відомі технології, Facebook, та віртуальна реальність – ці розробки становлять одну з найбільших небезпек для подальшого розвитку людини на земній кулі. Що посилює небезпеку, так це змінний інтелектуальний клімат на Заході, в рамках якого ці технології розробляються. Під інтелектуальним кліматом я розумію переважаючі ідеї, що формують висновки щодо політичної, соціальної, економічної та культурної політики. Однак, простіше буде говорити про контролюючий інтелектуальний клімат як про переважаючий світогляд. Добре зафіксовані зміни, про які я веду мову, ідуть від теїстичного світогляду до світогляду натуралістичного, який відрізняється тим, що заперечує існування будь-якої реальності вище людського досвіду», – зазначив Брюс Літтл.
Участь у сертифікатній програмі взяло 56 викладачів та студентів, які по завершенню отримали сертифікати.
«Технології – це наша реалізація на практиці. Ми повинні розвиватися разом із ними. І наше завдання – не відмовлятися від технологій, а використовувати їх правильно», – зауважив наприкінці лекції професор Брюс Літтл.

«Я дуже радий, що до нашого університету приїжджають не лише співвітчизники або українці з діаспори, але й відомі науковці з різних країн, зокрема США. Я спеціалізуюся на вивченні релігієзнавства та філософії, і відвідувати курс лекцій професора Брюса Літтла для мене було корисно, цікаво та інформативно. Адже я ще більше дізнався як християнство відповідає на найбільш актуальні, філософські питання, що турбували і продовжують це робити сьогодні: «Хто я?», «Звідки я?», «Для чого прийшов?», «Куди йду?», «Яке моє призначення?», «Що після смерті?». Брюс Літтл − це відомий спікер, християнський філософ, богослов, який жертвує часом та фінансами, щоб прилетіти на Україну та виступити перед нашими студентами абсолютно безкоштовно, я дуже здивований та вдячний за це. Сподіваюся, що зовсім незабаром ми зможемо знову побачити його в стінах академії», – поділився враженнями студент четвертого курсу гуманітарного факультету Ростислав Поцікайло.
Нагадаємо, Острозька академія виграла грант Українського культурного фонду. Острозька академія – переможець конкурсу грантових проектів

Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 746
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 577
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 963
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 539
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 539