У Рівному може бути третій сезон Кіношколи
Ось який опис розміщений на сайті Громадського бюджету:
Місцем зустрічей першого та другого сезонів проекту КІНОШКОЛА У РІВНОМУ у 2017 та 2019 роках став громадський креативний центр «Відкритий офіс» від Платформи взаємодій «Простір», а також знімальні майданчики міста та області. Кінематографісти, які мають практичний досвід проводили з учасниками проекту майстеркласи. Місцевих кіноаматорів, який за два сезони було достатньо (більше 200 чоловік) 15 викладачів у першому сезоні вчили режисури сценарній, акторській майстерності, операторського мистецтва. Зокрема, про останнє у першому сезоні повідав усім присутнім гуру українського кіно Юрій Гармаш - оператор багатьох українських фільмів, серед яких легендарна робота Івана Миколайчука «Вавилон ХХ».
Знайшлось місце й практиці. Режисер Іван Сергієнко також у першому сезоні намагався навчити знімати фільм за 24 години. За сценарій взяли сюжет про пригнічений стан учасника АТО, який повернувся до мирного життя. Сам знімальний процес відбувався у парку ім. Шевченка, причому, оскільки можливостей перенести зйомку не було — під дощем. Зважаючи на відсутність якісної студії звукового дубляжу, короткометражка була без діалогів. Роль військовослужбовця виконав слухач «Кіношколи», викладач Ростислав Шикула, який і сам воював на сході. А ось уже в другому сезоні викладачі Оксана, Марина Артеменко та Олеся Новосад проведи майстеркласи зі сценарної майстерності та режисури, а також обрали з 36 ідей учасників - чотири, які увійшли до фіналу сценарного конкурсу. Учасники у другого сезону обрали той сценарій, за яким і відбулися зйомки вже у 2019 році. Цього разу у селі Олександрія. Завдяки тому, що бюджет другого сезону був трохи вже більшим, вдалося орендувати професійну техніку для зйомок та запису звуку на знімальному майданчику. Саме тому у фільмі вже використані діалоги акторів та професійний запис звукорежисера та зйомка у форматі 4К. Роботу можна переглянути на каналі кіношколи - https://www.youtube.com/watch?v=QzVUkGSf-eI
Враховуючи актуальність теми розвитку національного кіно, без сумніву можна сказати, що у результаті реалізації цього проекту виграє в першу чергу місто Рівне, на яке звертають увагу всі українці, які прагнуть розвиватися та вся Україна, яка повинна завжди перемагати на всіх фронтах, у тому числі й в культурно-мистецькій галузі. Усі слухачі в ході проведення кіношколи отримують реальну змогу доторкнутися зсередини до процесу створення кіно, про який їм на основі своїх робіт та наявного творчого досвіду розказують та показують діючі фахівці української кіногалузі. А у другій половині проекту набуті знання слухачі закріпляють під час зйомок фільму.
Участь у проекті зможуть взяти представники різної вікової аудиторії: молодь від 15 до 35, учні, студенти, працівники телерадіокомпаній, театральних та інших мистецьких студій та ті, що працюють в інших структурах або ж перебувають у пошуках творчої самореалізації.
Також до проекту приєднуються й інші вікові, галузеві та соціальні групи.
Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту
З кожним сезоном у нас йде поступовий розвиток і підвищення майстерності учасників, а також рівень відзнятих фільмів, тому й третій сезон повинен вийти на новий, вищий рівень, адже у наступному сезоні у 2020 році буде зосереджена особлива увага на зйомці фільму, події якого відбуваються безпосередньо у Рівному і пов’язані з його історією та наявними проблемами, які ми намагатимемося долати усі разом.
З 17 вересня по 1 жовтня триває голосування за проекти громадського бюджету Рівного. Кожен рівнянин віком від 18 років може проголосувати за 3 великі та 3 малі проекти. Віддати голос можна онлайн на сайті rivne.pb.org.ua або в пунктах для голосування: ЦНАП (майдан Просвіти, 2) та Рівненська міська рада (вул.Соборна, 12-а) відповідно до графіка їх роботи (при собі потрібно мати паспорт).
Джерело: https://rivne.pb.org.ua/projects/23
Нагадаємо, що перші заняття у кіношколі в Рівному відбулося в квітні 2017 року.

голосування, громадський бюджет, Кіношкола у Рівному, кіношкола, життя
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 88
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 215
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 252
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 262
Поливаний понеділок 2025: традиції, історія та заборони

Другий день після Великодня в Україні має особливу традицію — Поливаний понеділок.
переглядів: 529