В Україні запровадять єдиний рахунок для сплати податків
Законопроекти запроваджують єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне з 1 січня 2021 року.
У чому суть?
Єдиний рахунок – це рахунок Державної податкової служби (ДПС), відкритий у Казначействі, який платник податків може використовувати для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Податкова.
Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату, а також податковий борг за такими податками.
Проте єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування. Єдиний рахунок також не можна буде використати для сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.
Для того, щоб відкрити єдиний рахунок платник податків зможе подати заявку до Податкової служби через свій електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний день після подання заявки. Припинити використання – не раніше 1 січня наступного року.
Як функціонуватиме єдиний рахунок?
Платник податків подає на виконання до банку, в якому він обслуговується, розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок відповідної суми коштів. Податкова служба формує необхідні реєстри, із зазначенням усієї потрібної інформації, зокрема платіжних реквізитів отримувачів коштів, та надсилає їх Казначейству.
Казначейство, виходячи з отриманих від ДПС реєстрів, розподіляє кошти платників податків між бюджетами та державними цільовими фондами. При цьому платник податків матиме змогу ознайомитись у своєму електронному кабінеті з реєстром, який ДПС сформувало по його платежам та надіслало Казначейству для розподілу, а також визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ним коштів.
Основна мета ухвалених законопроектів – спростити процедуру сплати податків і зборів та єдиного соціального внеску.
Про це повідомляє Урядовий портал, kmu.gov.ua.
Нагадаємо, дрібними монетами вже не можна буде розраховуватися. Навіщо замінювати банкноти монетами?

Курс валют на 14 липня: долар і євро зберігають стабільність

У понеділок, 14 липня, курси іноземних валют по відношенню до гривні залишаються відносно стабільними. За даними фінансових платформ Wise, XE та Bloomberg, суттєвих коливань на міжбанку не зафіксовано.
переглядів: 137
Спека прискорює старіння: за впливом — як алкоголь і куріння

Вчені попереджають: висока температура може мати такий самий вплив на організм, як куріння чи вживання алкоголю.
переглядів: 145
Сезон кабачків завершується: що швидкого і смачного приготувати на сніданок

Серпень уже не за горами, а це означає, що сезон кабачків поступово добігає кінця. Якщо ви ще не встигли насолодитися цими ніжними овочами — саме час зробити це зараз. Тим більше, що з кабачків можна приготувати прості, бюджетні й дуже смачні страви на сніданок.
переглядів: 199
Що святкують в Україні 14 липня?

Сьогодні, 14 липня, немає великих релігійних свят, однак у церковному календарі ця дата теж має важливе значення.
переглядів: 243
Гороскоп на 14 липня: день несподіванок і внутрішніх рішень

Астрологи прогнозують, що 14 липня стане днем, коли багато хто перегляне свої плани або раптово отримає нові можливості. Зорі радять уникати зайвої метушні й прислухатись до себе.
переглядів: 250
Реклама