«Лише вільним людям потрібне вільне слово», - Віталій ПОРТНІКОВ
Актова зала Академії була заповнена вщерть усіма охочими поспілкуватися з Віталієм Портніковим на теми, які стосуються не лише журналістики, але й сьогодення та будучини України, адже про запропонував поговорити гість перед початком викладу.
На думку Віталія Портнікова, журналістика переживає нині переломний період:
«Журналістика як традиція сьогодні може відійти, адже втратила свою монополію повідомляти новини: нині транслювати нову інформацію може кожен, хто має власний блог, тож усім потрібно шукати нові підходи до співпраці з аудиторією. Слід розуміти, що завжди є цікавим той, хто має свою точку зору, хто може її відстояти, хто здатен бути лідером суспільної думки. Так як і у всі часи. А для того, аби зацікавити людей, потрібно постійно розвиватися, пізнавати нове, вчитися. Ми можемо зараз спостерігати кризу професіоналізму, коли диплом для більшості є просто престижним документом. Однак слід прагнути до того, аби документ про вищу освіту був свідченням ваших ґрунтовних знань. Освіта – це перш за все традиції. Хочу відзначити, що Національний університет «Острозька академія» - місце, де зберігають традиції академічної освіти», - зазначив він.
До того ж, професія журналіста зараз лише утверджується як соціальний інститут:
«Журналістика в наші часи в Україні лише утверджується як соціальна інституція, адже переконаний, що нормально ця професія може існувати у вільній державі з власною економікою. Лише вільним людям потрібне вільне слово. Однак, вагу цього слова потрібно відстоювати: політичні неофіти не лише в Україні, але й у світі, переконують інших, що можуть обійтися без журналістів й намагаються публічно нівелювати їхню роль. Проте, повторюся, високопрофесійна журналістика – це ознака демократичного суспільства. І кожен з вас, хто хоче працювати у цій царині, може долучитися до утвердження цієї професії. Суспільству завжди потрібні люди, які зможуть чітко пояснити про стан речей. Таку роль здатен виконувати журналісти. Я хочу наголосити на тому, що кожен з нас відповідальний за свою країну й кожен може вплинути на побудову новітньої, демократичної Української Держави. Зрештою, вдалося ж в Острозі створити новітній університет, який може конкурувати з відомими західноєвропейськими навчальними заходами», - підкреслив Віталій Портніков.
Понад дві години тривала зустріч з Віталієм Портніковим. Протягом цього часу він не лише прочитав лекцію, але й відповів на велику кількість питань, які охоче поставили присутні.
відео користувача Ruslana Suzdanets у мережі Facebook.
Завершилася зустріч професійними настановами для студентів від відомого гостя.
Острог, Еспресо, публічна лекція, журналіст, Віталій Портніков, ОА, НаУОА, Національний університет "Острозька акадмемія", НаУ "Острозька академія", журналістика, життя
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 275
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 582
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 277
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 292
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 285