14.10.2019, 18:00

Як вибрати зовнішній акумулятор для смартфона (ПОРАДИ)

На що звертають увагу, купуючи портативний зарядний пристрій - павербанк.
Фото із сайту lviv.sq.com.ua

Зараз без цього гаджета активним та мобільним користувачам смартфонів, планшетів, лептопів та інших сучасних електронних пристроїв - не обійтись. Внутрішні акумулятори сідають швидко і часто зненацька.

Отут нас виручить зовнішній акумулятор (портативний зарядний пристрій або павербанк, як його називають у побуті). Ця компактна штука полегшує зарядку й підзарядку коли завгодно і де завгодно.

ПАВЕРБАНК (Power bank)- портативний елемент живлення для автономного заряджання електронних пристроїв, що має інтерфейс з'єднання USB, пише lviv.sq.com.ua. Більшість гаджетів і павербанків оснащені стандартним USB роз'ємом і перехідником для підключення power bank до microUSB або USB Type-C порту смартфона, планшета, плеєра, електронної книги, навігатора тощо.

На що варто звернути увагу при виборі зовнішнього акумулятора

ЄМНІСТЬ

- Це ключовий параметр для будь-якого автономного зарядного пристрою. Вимірюється у міліампер/годинах (мАг).

- Для смартфона краще купити портативну батарею з ємністю, яка перевищує ємність телефона, який ви збираєтеся заряджати, мінімум у 2 рази. Але фахівці вважають, що цього дуже мало, і рекомендують вибрати більш потужний павербанк (у 3-4 рази). Бо зазвичай павербанк передає телефону на 35% менше енергії.

- Якщо ви вибираєте зовнішній зарядний пристрій з можливістю підзарядки відразу декількох пристроїв - планшет, навігатор, камера, то знадобиться павербанк з ємністю 30 000 мАг і силою вихідного струму 2А.

- Для підзарядки лептопа – ноутбука найкраще підійже гаджет з ємністю вище 50 000 мАг.


РОЗ’ЄМ

- Слід переконатися, що він дозволить підключити саме ваш смартфон.

- Вітається присутність декількох роз’ємів.

- Портативний зарядний пристрій з двома USB роз'ємами може заряджати одночасно декілька пристроїв – наприклад, мобільник, портативну колонку і планшет.


КОРПУС

- Power bank з металевим корпусом міцніший, прослужить довше, хоч він і важчий.

- Пластикові моделі коштують дешевше, але менш практичні та схильні до зносу і пошкоджень, пише itsider.com.ua. Не варто ігнорувати і якість збірки, часто велике значення мають форми та габарити.


ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ

- Важливим параметром також є вхідна сила струму. Вона не впливає на швидкість зарядки девайса, однак саме вона визначає час, який гаджет проведе не у ваших руках, а десь біля розетки.

- Додаткові зручності - наявність швидкого та бездротового заряджання, а також індикаторів рівня заряду, підсвічування.

Щасливе Рівне