Рівнянам підвищать тарифи на воду
Попри анонсовані паном Герусом 15%, вартість послуг для абонентів «Рівнеоблводоканалу» збільшиться лише на 8,2%. У грошовому еквіваленті — на 1 гривню 68 копійок. Тобто, якщо зараз вартість одного кубічного метра централізованого водопостачання та водовідведення складає 20 гривень 57 копійок, то після подорожчання вона складатиме 22 гривні 25 копійок із ПДВ.
Не піднімати тарифи на повну, кажуть на підприємстві, вдалося за рахунок активного запровадження енергозберігаючих технологій і того, що «Рівнеоблводоканал» на початок року не мав боргів за спожиту електроенергію. Тож коли з 1 січня запустили роздрібний сегмент ринку електроенергії, водопостачальне підприємство змогло закупити цю послугу за найвигіднішими цінами і, не маючи боргів за спожиту електроенергію на початок року, провів найвигіднішу закупівлю цієї послуги — за вільними цінами. Однак ситуація кардинально змінилася з липня, коли запрацював і оптовий сегмент цього ринку, що додало для нас ще й тариф на передачу електроенергії, який складає 31 копійку за кВт на год., згідно з прийнятою постановою НКРЕКП.
З огляду на те, що розрахунки по останніх тарифах водоканалу проводилися ще влітку минулого року, ця складова до них включена не була. У травні лише скоригували першу частину, що стосувалась роздрібного ринку електроенергії. Таким чином, «Рівнеоблводоканал» додатково почав щомісяця втрачати майже 800 тисяч гривень, які у діючому тарифі не передбачені.
— Окрім того, перегляду тарифів передували ще кілька причин, — пояснює директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш. — Основна із них та, що тариф на електроенергію випереджає вартість водопостачання та водовідведення майже на півроку. Це, зрозуміла річ, призводить до того, що водоканал, який і без того працює на самоокупності із нульовою рентабельністю, постійно несе збитки. Так довго тривати не могло. Без перегляду тарифів рано чи пізно все одно довелося б чимось жертвувати – звільняти людей, яких і так бракує, переводити рівнян на погодинний графік подачі води, чи не платити за очистку стоків «Рівнеазоту». Будь-який з цих кроків неодмінно позначиться на якості послуг.
До слова, вже згадані витрати не єдині, що невраховані у нині діючій вартості послуг «Рівнеоблводоканалу». Для прикладу, з початку року для промислових підприємств, в тому числі і водопостачальних, скасували так звані «нічні» тарифи. Ті, які давали змогу економити на вартості електроенергії, корегуючи її використання, залежно від часу доби. Через це «Рівнеоблводоканал» вже втратив 6,8 мільйона гривень за 9 місяців. Це не кажучи вже про мінімальну зарплату, яка від початку року теж зросла, а в розрахунках нині діючого тарифу включена не була. Лише частково – на 10% скорегована.

гаряча вода, Рівнеоблводоканал, комунальні платежі, тарифи на воду, новини Рівного
Ранкова атака на Рівненщину: що відомо про постраждалих

Ранок 14 травня на Рівненщині розпочався з тривожних вибухів, коли російські дрони-«Шахеди» атакували захід України.
переглядів: 12
На Рівненщині працює 41 фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб

У Рівненській області вже працює 41 фахівець, які надають підтримку військовим після повернення з фронту. Їхнє основне завдання — психологічна допомога, консультування та сприяння адаптації до мирного життя.
переглядів: 251
На Сарненщині трьох чоловіків підозрюють в організації наркобізнесу

Трьом жителям Сарненського району повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті наркотичних засобів і особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах.
переглядів: 190
Жителя Вараша засудили до семи років ув’язнення за смертельну ДТП

29-річний житель Вараша проведе за ґратами 7 років і 6 місяців за вчинення смертельної дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння.
переглядів: 316
На Рівненщині стартувала весняна кампанія з імунізації диких тварин проти сказу

У всіх районах Рівненської області розпочалась весняна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики сказу та запобігання поширенню цього небезпечного вірусу.
переглядів: 263