31.10.2019, 15:31

У Рівному відбудеться "Viva la musica"

Фото Олександра Харвата

За участі Заслуженої артистки України Ірини Криворученко та симфонічного оркестру філармонії. Диригент Юрій Скрипник.
Ірина Криворученко (меццо-сопрано) співачка з великим творчим та сценічним досвідом. Володіє мецо-сопрано повного діапазону, глибокого, насиченого звучання, оксамитового тембру. Навчаючись в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової, Ірина Криворученко отримала запрошення на посаду солістки Одеськогомуніципального театру вокальної та хорової музики. У 1995 році у складі колективу муніципальноготеатру здобула I премію на конкурсі вокальних та хорових колективів м. Варна (Болгарія). Протягом 1994 – 1996 років здійснювала гастрольні тури в Польщі, Росії, Болгарії.У 2002 році брала участь у проекті П. Товстухи “Всі симфонії Л. Бетховена”, виконала соло мецо-сопрано з симфонії № 9.

У 2003 році І. Криворученко отримує запрошення до Рівненської обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. Цього ж року вона презентує концертну програму з нагоди ювілею Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової за участю лауреата міжнародних конкурсів, соліста Одеського театру опери та балету О. Репчинського.

Створила ряд програм для голосу у супроводі органу: “Вокальна музика бароко” (2003 рік), “Від бароко до класицизму” (2004 рік), “Старовинна музика італійських композиторів” (2005 рік).

2006 рік ознаменувався прем’єрою кантати Б. Бріттена “Rejoice in the Lamb” для органу, хору і солістів, в якій виконала соло для мецо-сопрано. Відбулась прем’єра програми “Класік-дует”, складена з кращих зразків класичних популярних дуетів.

Ще дві прем’єрні програми “Від класики до джазу” та “Ренесенс почуттів” (2007 рік) – результат постійного творчого пошуку співачки в опрацюванні різних музичних жанрів.

У 2008 році І. Криворученко стала Лауреатом Міжнародного конкурсу “Мистецтво XXI століття” (сольний академічний спів, IV премія, Київ-Ворзель). У цьому ж році підготувала концертну програму “Перлини світової класики”.

У 2011 році у співпраці з камерним ансамблем “Концертіно” створює музично-літературну програму “Благослови мене, любове”.

З метою популяризації музичної спадщини видатних композиторів-класиків співачка започаткувала музичні проекти “Класичний променад” (2012 рік) та “Музичний променад” (2013 рік), більшість творів яких виконувалися на Рівненщині вперше.

У професійному доробку артистки кращі зразки зарубіжної та вітчизняної вокальної музики: арії та сцени з опер Дж. Верді, Дж. Россіні, К. Сен-Санса; романси П. Чайковського, С. Рахманінова, М. Лисенка, О. Білаша, М. Жербіна, Ф. Надененка, українські народні пісні.

За багаторічну творчу діяльність та вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури, філармонійного мистецтва на Рівненщині та з нагоди 70-річчя від дня заснування Рівненської обласної філармонії Ірина Криворученко нагороджена Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2010 рік).

У листопаді 2013 року за значний внесок у розвиток національного музичного мистецтва, плідну творчу діяльність Ірині Криворученко була присуджена обласна мистецька премія ім. Германа Жуковського.

В 2015 році артистка отримала почесне звання «Заслужений артист України».

Квитки в касі органного залу та на сайті:
https://ticketclub.com.ua/eventsession/11276/

Телефони для довідок: 43-01-50, 067-363-29-00.