Гелловін не релігійне свято - ПЦУ
Назва Гелловіна (Halloween) походить від «All Hallow’s Eve» (Надвечір’я (дня) Всіх Святих), або просто (Hallow E’en). За календарем Римо-Католицької Церкви 1 листопада відзначається пам’ять всіх святих, а 2 листопада – згадують про душі померлих.

Проте той спосіб, в який зараз переважно відзначають Хелловін, ніяк не пов’язаний з християнськими традиціями. Більше того – виглядає це відзначення як карнавальне пародіювання, протиставлення християнському розумінню самої смерті й обов’язків живих перед померлими.
Під час Гелловіну образи і символи, пов’язані зі смертю та злом, вживаються як щось позитивне і веселе. Відтак, за формою та змістом це відзначення стає «святом смерті», коли живі люди заграють з нею і з темними духами, вдаючи, ніби вони вже мертві, «свої». Звідси – традиція перевдягання в образи мертвих істот чи осіб, котрі у фольклорі пов’язані з потойбічним світом та смертю: відьми, вампіри, привиди, зомбі тощо.
Християнство є вірою в перемогу життя над смертю, вірою у спасіння і вічне життя через Господа нашого Ісуса Христа. Саме з цією вірою пов’язане християнське ставлення до смерті та потойбічного життя.
Щодо свята Всіх святих, то його Православна Церква відзначає у першу неділю після дня Святої Трійці (П’ятидесятниці), чим підкреслює зв’язок святості з дією Духа Святого.
Поминання померлих у молитві за упокоєння їхніх душ є постійним обов’язком кожного християнина. У церковному календарі є шість особливих днів, так званих «батьківських субот», у які Церквою встановлено особливе поминання «від віку спочилих». До речі, одна з них, Димитрівська, буде невдовзі, 2 листопада, коли ми будемо молитовно згадувати спочилих рідних і близьких.
І наостанок: ставлення до Гелловіна справді є різним. Хтось відзначає його як частину глобалізованої масової культури, хтось сприймає як світський карнавал чи розвагу, привід жартувати чи перевдягатися у страшні костюми. Однак завжди належить пам’ятати, що будь-яка дія тягне за собою певні наслідки. Не варто загравати зі смертю, навіть жартома вшановувати жорстокість та зло. Це особливо актуальним є для дітей, підлітків та молоді, світосприйняття яких тільки формується і які легше піддаються звабам удаваних принад зла. Павутиння, кажани, імітація розлитої крові, відірваних частин тіла навряд чи є тим, що сприяє плеканню добра і злагоди, миру і любові – чеснот, до яких ми, як християни, маємо першочергово прагнути. «Хiба не знаєте, що тiла вашi є храм Святого Духа, Який живе у вас i Якого ви маєте вiд Бога, i ви не свої? Бо ви купленi дорогою цiною. Отже, прославляйте Бога в тiлах ваших i в душах ваших, якi є Божi» (1 Кор. 6: 19 – 20).
Нагадаємо,

поминання померлих, батьківська субота, ПЦУ, ставлення церкви, традиції, святкувати хеловін, Хеловін, життя
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 70
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 442
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 366
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 363
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 388