05.11.2019, 12:23

Ректор відомого університету на Рівненщині закликав до порозуміння

У засобах масової інформації розгорілася дискусія щодо емоційного висловлення ректора Національного університету “Острозька академія” в присутності студентів.
Це викликало дискусію в стінах Університету. І не тільки. Аби зупинити колізію, ректор Національного університету “Острозька академія” опублікував свій публічний лист.

“Я вдячний усім, хто долучилися до подальших дискусій у соціальних мережах - як на мою підтримку, так і на захист прав та гідності студентів, але закликаю усіх припинити ту хвилю ненависті та взаємних образ, до яких опустилися учасники з обох сторін, адже дискусії, в яких протиставляються різні цінності, а саме, це на мою думку відбувається у цьому випадку, можуть призвести лише до поглиблення непорозуміння та взаємної ненависті”, - наголошується у публічному зверненні Ігоря Пасічника.


Фото зі сторінки Ігоря Пасічника у мережі Фейсбук
Фото зі сторінки Ігоря Пасічника у мережі Фейсбук


А ще ректор вибачився:

"Інформаційний бум у ЗМІ та соціальних мережах, що розгортається останнім часом навколо Острозької академії та моєї зустрічі зі студентами-журналістами, змусив мене переосмислити сутність цієї спеціальності та ролі журналістики в суспільстві. Я розумію, що ключовими цінностями у роботі професійних журналістів в усьому світі є свобода, рівність та справедливість, без дотримання цих принципів неможлива побудова демократичного суспільства і його розвиток. І саме ці принципи на моє переконання повинні лежати в основі якісної журналістської освіти в Острозькій академії.

Зважаючи на політику відкритості, яку я сповідую від самого початку відродження університету для мене була дивною та незрозумілою мотивація подачі офіційного інформаційного запиту (наголошу, це був перший випадок, коли мої студенти спробували у такий спосіб отримати інформацію про діяльність університету і саме тому це мене так зачепило). Все ж, з’ясувавши всі обставини, я визнаю, що моя реакція на звичайний запит від студентки другого курсу, була невиправданою і надмірно емоційною, а деякі мої висловлювання могли отримати і дуже буквальне трактування, яке образило гідність присутніх на зустрічі студентів. За це я приношу свої вибачення і дякую студентам за критичну позицію, яку обов’язково врахую в подальшому спілкуванні.

Буду вдячний усім за подальший безпосередні діалог і нагадую, що мої двері завжди були, є і будуть відчиненими для студентів", - наголошує у своєму відкритому листі ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник.

Фото зі сторінки Ігоря Пасічника у мережі Фейсбук
Фото зі сторінки Ігоря Пасічника у мережі Фейсбук


До речі, ситуація, що склалася, наштовхнула ректора "Острозької академії" провести диспут на тему: "Баланс корпоративної та журналістської етики в освітньому середовищі".

Зустріч має відбутися в стінах Національного університету "Острозька академія".
Щасливе Рівне