06.11.2019, 08:00

Виплати при народженні дитини скасують?

Пропозиція до статті 10 Закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" сколихнула громадськість. У ній йдеться, про те, що тільки сім’ям з доходом певного рівня треба виплачувати соціальну допомогу при народженні дитини.
Якщо б її прийняли, виплату би не отримали ті сім’ї, чий середньомісячний дохід на людину більший, ніж 15% від всього розміру допомоги при народженні дитини.

Міністерство вирішило зберегти нинішній механізм надання допомоги при народженні дітей.

Нагадаємо, у 2019 році допомога при народженні дитини становить 41280 гривень.

Тобто якщо середньомісячний дохід вашої сім’ї на людину більший за 6192 гривню, виплати ви б не отримали. Але це б не стосувалося дітей, які живуть у дитячих будинках і повністю забезпечуються державою.

Декрет на 3 роки. Чи скасований він, і які ще гроші можна взяти у держави на дитину


Ці пропозиції фактично б замінили існуючу допомогу на адресну програму, яка виплачується лише тим родинам чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат, стверджують в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Проте очільниця Міністерства соціальної політики Юлія Соколовська на своїй Фейсбук-сторінці зазначила, що після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю міністерство вирішило зберегти нинішній механізм надання допомоги при народженні дітей.

"Відповідна пропозиція була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. Ідея була в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує", - зазначила Соколовська.До слова, міністр соцполітики розповіла про підвищення виплат на дітей для малозабезпечених сімей у 2020 році:

- ...з 85 до 130% від прожиткового мінімуму (до 6 років – 2 317,7 грн; від 6 до 18 років – 2883,4 грн). Одночасно в програмі передбачити додаткові стимули і допомогу для працевлаштування дорослим працездатним.
Щасливе Рівне