Сьогодні жіноче свято - день Параскеви
10 листопада - Параскеви П'ятниці
З ранніх літ дівчина була відданою християнкою, займалася доброчинністю. Коли батьки померли, їй залишився великий спадок. Правитель області, де жила Параскева, запропонував їй стати його дружиною за умови, що вона відречеться від Христа. Параскева відмовилась від пропозиції, прийняла обітницю безшлюбності, роздала усе своє багатство бідним і надалі проповідувала християнство в Іконії. І за свою віру прийняла мученицьку смерть...
БІЛЬШЕ ПРО СВЯТО
Чого не можна робити у п'ятницю
За народними уявленнями, Параскева була гарною, високою, стрункою дівчиною з розпущеним довгим золотим волоссям. Часто Параскеву П'ятницю уявляли суворою, грізною, а іноді й мстивою. Саме з цією святою наші предки пов'язували багато вірувань, звичаїв та навіть забобонів.
Свята мучениця вважається цілителькою від важких душевних і тілесних хвороб, покровителькою жінок, сім’ї та шлюбу. У давнину її образи ставили біля сільських криниць та на базарах.
Параскева сподвигає людей на добрі діла й карає тих, хто вчинив провину, хто не відзначав протягом року 12 п’ятниць, а особливо жінок.
Колись вважалося, що дівчатам не можна в п'ятницю мити голову і розчісувати коси, не можна співати і навіть сміятися.
У старі часи хлопці постилися цього дня, аби вимолити собі гарну і працьовиту жінку, а дівчата – щоби вдало вийти заміж. Аби чоловік не попався п’яничка, носили в церкву льон чи матерію, дарували рушник на ікону.
У п'ятницю також утримувалися від подружніх обов'язків, щоб діти не народилися каліками.
Свята Параскева забороняє у свій день жінкам тяжко працювати, ткати і прати білизну, а вагітним ще й шити.
Колись було таке повір’я: якщо жінка пряла, шила або робила будь-яке рукоділля у п’ятницю, то до неї прийде Параскева П’ятниця в чорному одязі, вся зранена голками й веретенами від того, що хтось порушує її заборону шити й прясти в святу п'ятницю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
День ангела: календар на 1 – 10 листопада 2019
Церковний календар на листопад 2019
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
забобони, прикмети, не можна робити, жіноче свято, Параскева П'ятниця, 10 листопада, життя
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 230
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 528
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 231
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 256
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 256