ТОП-5 змін бюджету-2020: чого чекати містам від нового кошторису
Цього року прийняття бюджету не супроводжувалося прийняттям масштабних змін до Податкового та Митного Кодексів. Депутати обмежились коригуванням Бюджетного Кодексу. Втім, без суперечок не обійшлося.
Галина Калачова, керівник проекту Budget Watchdog у VoxUkraine, визначила, навколо чого велися основні дискусії під час бюджетного процесу і чого чекати містам від кошторису на наступний рік.
Акциз з палива ще на рік залишиться містам. Темою для бюджетних баталій цього року стали стали 13,44% надходжень від акцизу з пального. За законом, з 2020 року 100% акцизу з пального мають надходити до дорожнього фонду. З наступного року уряд планував припинити його зарахування до бюджетів місцевого самоврядування. В останній момент - під час розгляду змін до бюджетного кодексу в сесійній залі - депутати не підтримали позицію уряду і залишили 13,44% місцевим бюджетам. Це призвело до виникнення діри в бюджеті у розмірі 7,7 млрд грн. В пошуку джерел її перекриття депутати не розподілили субвенцію на реконструкцію та ремонт доріг між бюджетами різних рівнів.
У міст з’явиться нове джерело доходу - рента від видобування бурштину. Депутати вирішили легалізувати видобування бурштину. Заплановані доходи від ренти на видобування сонячного каменю - 0,5 млрд грн. Між місцевими і центральним бюджетом рента розподілятиметься за принципом 30:70. При цьому ренту отримуватимуть бюджети не всіх міст, а лише тих, де ведеться видобування.
Субвенція на соціально-економічний розвиток територій збереглася. Вже другий рік поспіль уряд вносить в парламент бюджет без субвенції соцекономрозвитку. Потім, під час доопрацювання кошторису під тиском депутатів, вона з’являється. Запланований обсяг субвенції на наступний рік - 2 млрд грн.
Змінились підходи до підтримки аграріїв. Навколо видатків на держпідтримку агросектору з року в рік точаться гострі дискусії. Цей рік не став винятком. Орієнтуючись на перспективу земельної реформи уряд спершу планував виділити 4,4 млрд грн на компенсацію ставок за кредитами, взятими для купівлі паїв. Між першим і другим читанням депутати передумали. Вони замінили програму із земельного кредитування більш загальною програмою з підтримки с/г виробників. Сума запланованих видатків - 4 млрд грн.
Видатки на субсидії скоротились. Наступного року уряд планує витратити 47,6 млрд грн на виплату комунальних субсидій та пільг українцям, що на 10,4 млрд грн менше, аніж у 2019 році. З видатками на субсидії відбудеться ще одна метаморфоза.
У 2019 існувало три види видатків: субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій. Наступного року планується об’єднати усі три види видатків в один.
видатки субсидії, рента від видобутку бурштину, акциз з пального, бюджет 2020, життя
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 226
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 551
У Рівному буде концерт до Дня Незалежності Польщі
За кілька днів, 26 листопада, о 16 годині, буде концерт, на якому виконуватимуть музику відомих композиторів. Концерт приурочений до Дня Незалежності Польщі, який був нещодавно.
переглядів: 264
Акція "Подаруй книгу воїну" триває: де у Рівному є пункту збори літератури
У Рівному триває благодійна акція "Подаруй книгу воїну". Мешканці міста та сусіднього Квасилова можуть віддати свої українські книги у бібліотеки, щоб порадувати військових, які проходять лікування або реабілітацію.
переглядів: 246
Ворожіння на Катерини: як дівчата зазирають у майбутнє
Свято Катерини завжди було особливим для дівчат, адже саме в цей день вони могли зазирнути в майбутнє і дізнатися про свою долю. Існує безліч ворожінь, які передавалися з покоління в покоління. Ось деякі з найпопулярніших:
переглядів: 306