Катерини - улюблене жіноче свято
ІСТОРІЯ СВЯТА І ЦЕРКОВНІ ТРАДИЦІЇ
Римський імператор Максиміан, вражений красою Катерини, пропонував їй руку і серце - тільки б вона відмовилась від своїх переконань. У відповідь імператор почув, що страждання і риза мучениці-християнки для дівчини дорожчі за царське вбрання. Після численних катувань вона сама схилила голову на плаху. Під час страти мучениці з-під меча на землю потекла не кров, а молоко.
За легендою, її святі мощі ангели перенесли до Синаю. Біля підніжжя гори Хорив, на якій колись Господь дав закон Мойсею, в середині шостого століття був заснований монастир саме на честь великомучениці Катерини. І сьогодні синайські ченці з благоговінням зберігають правицю та чесну главу святої великомучениці.

ЩО ОЗНАЧАЄ ІМ’Я КАТЕРИНА
Християнське ім'я Катерина означає “чиста душею” і походить від грецького слова "катаріос", що дослівно означає "чистий, непорочний".
Катерина, у розумінні більшості людей, викликає асоціації з "царським" ім'ям, з величавістю й владністю. У більшості викликають асоціації з російською імератрицею Катериною Другою, французькою королевою Катериною Медічі. Але в житті жінки із цим ім'ям, найчастіше нічого спільного з таким уявленням нема. Хоча прагнення до лідерства і досконалості, оригінальність і своєрідність – риси, притаманні багатьом Катрусям ще з дитинства.
ВІД КАТЕРИНИ ДО ГАННИ
У народі дівчата починали ворожити й закликати щасливу долю ввечері 6 грудня, напередодні дня вшанування святої Катерини.
І робили це у такий спосіб: у чужому садку виламували гілочку вишні і ставили її у воду. Якщо до Різдва вона зацвітала, то вже у цьому році дівчина мала вийти заміж. Інколи ще клали під подушку гребінець і замовляли, щоб у сні суджений розчесав волосся, або ж ставили під ліжко миску з водою, чекаючи, що суджений уві сні переведе через міст.
Досі поширене таке жартівливе ворожіння. Йдучи по вулиці, дівчата можуть запитати у першого зустрічного чоловіка його ім'я. Яке ім’я у перехожого - так будуть звати і майбутнього чоловіка.
А парубки напередодні дня Катерини постилися, щоб доля послала добрих дружин.
Традиційні зимові ворожіння, які починаються на Катерини (7 грудня), продовжуються на Андрія (13 грудня) і тривають аж до різдвяних святок.
Ворожіння на Катерини: як знайти коханого? [+ПОРАДИ]
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ
Свято Катерини 7 грудня припадає на період Різдвяного посту, тому головні табу пов’язані з галасливими гуляннями, вживанням aлкoгoлю та іншими гріховними вчинками.
Серед частувань в День святої Катерини на столі віруючих християн повинна бути тільки пісна їжа. У давні часи традиційними святковими стравами у піст були борщ, каша, вареники і житній хліб.
Забобонні бабусі й досі застергігають важко працювати, займатися рукоділлям.
Особлива прикмета для вагітних говорить, що заборона на працю в цей день полегшить пoлoгu.
Колись у свято Катерини навіть боялися розводити багаття, палити печі - щоб “життя не задимлювалося”.
Особливо забобонні українки запалювали три свічі біля образу святої великомучениці, бо якщо їх не запалити, “рід перерветься”.
Усіх наших рідних, близьких, коханих, знайомих і відомих Катерин, Катрусь, Кать, Катюнь - з Днем ангела і щасливої долі!
ВІРШ - ВІТАННЯ ДЛЯ КАТЕРИН
Дівчинка Катруся -
Сонечко й лапуся!
Ми тебе вітаємо
Всяких благ бажаємо!
Щоб тебе любили
Гуляти водили
Щоб ти все сміялась
І ніц не боялась
Навіть злого діда
Що під ліжком спить
Навіть злої баби
Що на люстрі висить
Будеш героїнею
Велесом - богинею
А щоб всі тя знали
Сонцем величали
Спортом "занімайся"
Бігай і качайся
Будеш сильна, як Кличко
Бо кінчається на "о"
А як буде сумно
Ти не забувай
Коли в серці шумно
Ти мене згадай
Подзвони по номеру ,,,,
Напиши листа
Я буду чекати,
Ти моя мала!

Вітаємо, забобони, прикмети, історія свята, Катерини, 7 грудня, день ангела
У Рафалівці водій Audi збив пішохода

У ніч на 13 липня в селищі Рафалівка Вараського району сталася смертельна ДТП. Під колесами автомобіля загинув 64-річний місцевий житель. Водій був тверезий, триває досудове розслідування.
переглядів: 32
7-місячна Емілія з Рівненщини потребує фінансової підтримки на лікування

Маленька Емілія Дем'янчук із села Дюксин Рівненської області, якій всього 7 місяців, зіткнулася з рідкісною та загрозливою вадою черепа – краніосиностозом.
переглядів: 41
Українські школярі навчатимуться пілотувати дрони

Міністерство освіти і науки України (МОН) продовжує адаптувати навчальні програми до реалій сьогодення. Відтепер українські школярі зможуть опановувати основи керування FPV-дронами та здобувати важливі навички з домедичної допомоги та тактичної підготовки в рамках оновленого предмета "Захист України".
переглядів: 176
Свято на гачку: як Рівненщина відзначає День рибалки та де можна порибалити

Кожної другої неділі липня в Україні відзначають День рибалки — свято людей, для яких вудка, тиша над водою і терпіння стали не лише хобі, а іноді й справою життя. Цього року це 13 липня.
переглядів: 363
Лайфхаки для кухні: як правильно зберігати крупи?

Часто при неправильному зберіганні круп, у квартирі чи будинку з'являється міль та інша живність.
переглядів: 846
Реклама