16.12.2019, 06:00

У сусідньому Луцьку провели незвичайну операцію… за 2 хвилини

У Луцьку за 2 хвилини дістали стороннє тіло зі шлунку пацієнта
Зі шлунку пацієнта у Луцькій міській клінічній лікарні дістали голку. Проковтнути її вдалося випадково на прийомі у стоматолога. Процедура тривала всього дві хвилини і обійшлася без пошкоджень. Про це повідомив заступник директора лікувального закладу, лікар-ендоскопіст Андрій Смольянінов, – пише "Перший".

"Звернувся пацієнт з підозрою на стороннє тіло у шлунково-кишковому тракті. Розповів, що був у стоматолога, ворухнув язиком і ковтнув інструмент – голку для ревізії каналів. На рентгені побачили, що голка знаходиться в шлунку. Діставати її вирішили під загальною анестезією", – розповів лікар.Голку діставали ендоскопом – приладом із камерою, що ввели до шлунка через рот пацієнта. "Анестезіолог Олександр Бойко зробив хороший наркоз, пацієнт спокійно лежав і нам вдалося без будь-яких пошкоджень слизової витягнути голку. Для цього ми її підняли, трохи перенесли, розвернули, щоб захопити інструментом гострий кінець, і дістали. Довжина голки – 2,5-3 сантиметри", – розповів Андрій Смольянінов.

Всього операція тривала 2 хвилини. Лікар каже, такі випадки – непоодинокі. За останні 5 років в Андрія Смольянінова це вже другий пацієнт, який проковтнув стоматологічну голку. "Якщо таке трапилося, головне – відразу звернутись в лікарню", – наголосив медик.

Відео не для вразливих

Щасливе Рівне