Навчіть дітей: як уникнути нападу бездомних псів [+ПОРАДИ]
Найкращим самозахистом буде просто обійти зграю. Часто допомагає електрошокер, але не самим розрядом, а звуком : клацання може налякати собак. Іноді може спрацювати, якщо голосно крикнути низьким голосом «фу». Потрібно заспокоїтися і спробувати поводитися впевнено. Собаки відчувають страх і можуть атакувати, інформує Ukr.Media.
Спеціалісти підкреслюють, що тварин не можна провокувати — замахуватися на них. Якщо атаки уникнути не вдалося, найкраще притиснутися до стіни і оцінити ситуацію. Собаки мають поганий зір, допомогти відлякати їх може сильний запах, наприклад, парфуми.
У собак дуже поганий зір. Вони бачать все в чорно-білому тонах — і дуже погано. Якщо ви біжите по парку, краще зупинитися і не намагатися наблизитися до дерева. Якщо є якийсь пахучий предмет, чи то лак, чи то одеколон, чи то парфуми, чи то балончик, то можна скористатися ним. Якщо є якийсь запах, то ніколи собаки не будуть з вами зв'язуватися.

Чого робити не варто?
Не треба хапати палиці, каміння і т. д. Не варто йти напролом або махати руками і сторонніми предметами — це може спровокувати собак.
Як зрозуміти, що собаки збираються напасти?
Перед нападом собаки приймають характерну позу агресії – скалять зуби. Погляд у собаки «злісний», він його не відводить і не моргає. Тіло напружене, лапи прямі.
Якщо собаки все ж поводяться агресивно?
Тікати від собаки немає сенсу — тварина швидша від вас в кілька разів, а людина, що біжить тільки провокує звіра. Собака буде думати, що полює і наздоганяє свою здобич. У такій ситуації потрібно кликати на допомогу, або обережно знайти високий предмет — дерево, високий паркан, машину і спробувати залізти. Якщо ж такої можливості немає, доведеться «відпиратися». Можна вдарити собаку усім, що побачите (палиці, каміння, сумка). Але це може спровокувати і розсердити тварину.

Чи варто підгодовувати бездомних собак?
Однозначно ні. Надання допомоги слабкому, який потрапив в біду, — це обов'язок будь-якої цивілізованої людини. Але собака, який живе на вулиці, не завжди потребує нашої допомоги. Найкращим варіантом в цій ситуації стане не підгодовування, а прилаштування собаки в притулок. Собака — домашня тварина і в цивілізованому світі не повинно бути такого явища, як бродячі собаки. Якщо підгодовувати собаку, то він вирішить, що це його територія. Якщо при цьому тварина не стерилізована, то у дворі будинку, де собаці виносять їжу, може з'явитися незабаром ціла зграя.
Для зграї характерно захищати свою територію. Ця природна для бездомних собак поведінка стає причиною страшних трагедій. Виходить, що допомога обертається новою проблемою. Якщо бродячий собака все ж вкусив вас, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. Бездомні тварини можуть переносити небезпечних інфекцій.


Рівненщина другий рік поспіль у ТОП-5 за рівнем вакцинації

На Рівненщині відбулася координаційна рада з питань громадського здоров'я, де обговорили якість питної води, вакцинацію, умови праці, а також проаналізували вплив інфекційних і неінфекційних хвороб.
переглядів: 40
У Рівному затримали нетверезу 20-річну водійку без прав

Днями на вулиці Ярослава Гашека патрульні зупинили автомобіль ВАЗ, водій якого хаотично рухався проїжджою частиною та виїжджав на зустрічну смугу.
переглядів: 50
У Рівному презентуватимуть альманах Рівне літературне

Альманах «Рівне літературне» упорядкувала Валентина Люліч — письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка рівненської премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 169
Як видати першу книгу: у Рівному буде лекція

Запрошують на відкриту лекцію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача та видавця Миколи Мартинюка на тему «Як видати першу книжку».
переглядів: 150
Незвичайний рецепт: африканська кава з прянощами

Прянощі у каві стають додатковим зарядом енергії. А ще вони додають в напій особливі аромати.
переглядів: 552