Ми у Facebook
27.01.2020, 14:40

Доступний вікенд: Як відвідати Відень за 120 євро

Чи справді відпочинок у Відні став доступнішим? Спробуємо підрахувати дійсно бюджетний відпочинок у столиці Австрії.
Ще зовсім недавно українців спантеличила новина: безвізовий режим. Слова тодішнього президента Україна Петра Порошенка про те, що «Сьогодні кожен українець може та має можливість випити фантастичну каву у Братиславі чи полетіти лоукостом до Варшави, чи відвідати Віденську оперу», сприйняли швидше як сарказм. Проте, з відкриттям кордону, для наших співвітчизників з’явилося купа можливостей, найприємніші з них, як на мене, - лоукостери, які і знижують вартість відпочинку у Європі в кілька разів.

Переліт та проїзд

Почнемо з дороги. Для рівнян в приблизно однаковій доступності знаходиться три аеропорти з регулярними рейсами- Львівський Міжнародний аеропорт ім. Данила Галицького, Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та Аеропорт «Київ-Жуля́ни». Щоб відпочити економно, краще спланувати поїздку завчасно. Отже, починаємо слідкувати за двома авіаперевізниками – RyinAir та WizzAir. Часто вони пропонують знижки по 20-30%, а інколи влаштовують розпродажі – по 5-10 євро за квиток. Для того, щоб порівняти ціни та знайти найдешевший політ, найкраще користуватися пошуковими сайтами, наприклад www.skyscanner.com.ua Обираєте місто відправлення на прибуття, дату (можна вибрати весь місяць і порівняти) і розмір багажу. Чим більше багажу у вас буде, тим дорожчим буде авіаквиток. Якщо ви плануєте поїздку всього на кілька днів, то краще візьміть мінімум речей та помістіть їх в ручну поклажу.



Вартість авіаквитків залежить від кількох факторів:
1. Час, за який ви бронюєте. Чим ближче до вильоту, тим дорожчий квиток. Проте, це правило не завжди працює, і якщо немає на рейс ажіотажу, то ціна може навпаки – падати.
2. День тижня. Зазвичай, в середині тижня (вівторок-четвер) квитки дешевші, ніж на вихідні.
3. Багаж. Чим більше багажу у вас буде, тим дорожчим буде авіаквиток. Якщо ви плануєте поїздку всього на кілька днів, то краще візьміть мінімум речей та помістіть їх в ручну поклажу.

Якщо говорити конкретно про Відень, то є маленька хитрість – ви можете летіти не в сам Відень, куди квитки, зазвичай дорожчі, а до сусідньої Братислави. Зі Львова літак компанії WizzAir вилітає в 8.20 ранку, а в 8.40 ви уже в словацькій столиці. До Відня звідти – 1,5 год. автобусом. Практично щогодини відправляються SlovacLines і Flixbus. Останні час від часу додають до рейсів акційні квитки по 1 євро.
Так, до прикладу на перше квітня квиток на рейс Львів-Братислава коштує 16 євро, в зворотньому напрямку 3го квітня – 32.
Крім того, ви ще й зможете за бажанням прогулятися Братиславою. Квиток на громадський транспорт тут коштує 1,2 євро за годину.
Отож, ви у Відні. Найперше, що варто зробити – купити квитки на проїзд в громадському транспорті. Він тут, як для українців, не дешевий. Одноразовий проїзд коштує 2,4 євро, на весь день – 8. Три дні, або тиждень – 17 євро, якщо купувати місячну картку – 51 євро. Великі переваги громадського транспорту тут – пунктуальність, частота і те, що ваш квиток діятиме на всі види громадського транспорту на території Відня. Окрім того, для бюджетних туристів можна орендувати велосипеди: 5 євро за реєстрацію в системі і від моменту взяття година катання безкоштовно. Тож, якщо ви живете недалеко від центру і враховувати, що всі визначні місця знаходяться дуже близько, то можна гуляти пішки, або ж брати велосипед.

Транспортні: 16+32+1,2+1,2+10+17=77

Житло

Якщо ви збираєтеся відвідати австрійську столицю більше, ніж на день, варто підшукати недороге житло. Так, як Відень туристичне місто, ціни на ночівлю трішки кусаються. Можна зупинитися в готелі – від 40 євро за добу, хостелі – від 14 євро за ліжко в загальних номерах, або ж в апартаментах AirBNB - від 30 євро. Останнє – це квартири та кімнати безпосередньо від власників.
Найдешевше житло на дві доби – 24 євро.

Ціни у Відні

Щодо їжі, то найдешевше харчуватися в супермаркетах. Ціни, звісно трохи вище українських, проте часто зустрічаються хороші акції. Крім того, завжди можна зайти в ніхто не відміняв не дорогі заклади швидкого харчування.
У Відні в магазинах великих фляжок з водою. Справа в тому, що воду майже всі місцеві п’ють з кранів – вона тут якісна і безпечна. А ще по вулицях є спеціальні безкоштовні автомати, де можна напитися і наповнити свою пляшку. Тож на воді можна економити. Щоб не відчувати себе голодним, на людину приблизно потрібно потратити 10 євро в день.
Витрати на їжу приблизно складуть 20 євро.

Визначні місця

Відень – столиця музики та музеїв. Вхід до більшості визначних місць платний, при цьому ціну встановлювали точно для туристів. Квиток до знаменитих музеїв «Альбертіна», «Історичний музей мистецтв» - 20 євро. А квитки в знамениту Віденську оперу можуть сягати і 300 євро. Час від часу тут влаштовують дні відкритих дверей, або ж акції, тож перед поїздкою варто це перевірити. До опери можна потрапити й за 4 євро, якщо вистояти чергу і купити квиток на стоячі місця. Обов’язково відвідайте найстаріший розважальний парк в Європі Prater. Середня вартість квитка на атракціон – 5 євро.





Але й без відвідувань опери і музеїв у цій європейській столиці є чим зайнятися. Споглядання неймовірної архітектури міста – абсолютно безкоштовне, як і безкоштовна велична його атмосфера.

Отож, підраховуючи мінімальні витрати на поїздку, ми отримали 120 євро.





На правах реклами