01.02.2020, 16:05

У Рівному визначили «Нашу спортивну гордість» за 2019 рік

фото з rv.gov.ua

Кращих з кращих нагородили під час щорічного заходу «Наша спортивна гордість» за підсумками 2019 року. Подія відбулася у рівненському «Інваспорті».
Більше півсотні кращих спортсменів з інвалідністю та їх тренери відзначені у дев’яти номінаціях з різних куточків області – Рівного, Сарн, Вараша, Березнівського, Дубровицького, Зарічненського, Здолбунівського, Костопільського, Млинівського, Рокитнівського та Сарненського районів, а також Острозької, Клеванської та Костопільської спеціальних шкіл.

Серед номінацій – «Cпортсмени з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту», «Спортсмени з видів спорту, що не входять до програми паралімпійських та дефлімпійських ігор», «Краща молодь», «Кращі тренери з видів спорту осіб з інвалідністю», «Тренер року Рівненської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю», «Кращі ветерани-спортсмени», «Кращий керівник закладу (організації) з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю», «Слава Паралімпійського та Дефлімпійського спорту», «Паралімпійські надії».

Учасників заходу привітав та вручив їм відзнаки заступник голови ОДА Сергій Гемберг:

«Торік 34 наших спортсмени з інвалідністю вибороли 45 медалей у міжнародних змаганнях, встановили 14 рекордів світу. Їхній високий рівень підготовки дозволяє гідно презентувати Рівненщину на світових аренах. Тому обласна влада підтримуватиме спортсменів Рівненщини».

Так, за результатами виступів, у тому числі із паралімпійських та дефлімпійських видів спорту, виплачені одноразові грошові винагороди для 25 спортсменів з інвалідністю та 10 тренерів – переможців та призерів чемпіонатів світу та Європи, Кубків світу з дзюдо, параканое, легкої атлетики, пауерліфтингу, спортивних танців на візках, шашках.

фото з rv.gov.ua
фото з rv.gov.ua


"Наша спортивна гордість"

«Cпортсмени з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту»


Галінська Юлія Миколаївна – майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Нагороджена орденом «Княгині Ольги» ІІІ та ІІ ступенів. Переможець першого командного чемпіонату світу. Учасниця чемпіонату Європи та кубків світу. Чемпіонка України.

Гарник Анастасія Юріївна – майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Переможець першого командного чемпіонату світу. Бронзова призерка чемпіонату Європи в особистих змаганнях. Учасниця кубків світу. Чемпіонка України.

Заболотний Володимир Анатолійович – майстер спорту України з шахів серед спортсменів з вадами слуху. Перший в історії Рівненщини учасник ХІХ зимових Дефлімпійських ігор 2019 року, що відбулися в Італії.

Лагутенко Наталія Леонідівна - майстер спорту України міжнародного класу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Бронзова призерка чемпіонату світу. Срібна призерка чемпіонату Європи. Срібна призерка кубка світу. Чемпіонка України. Виборола ліцензію на участь у ХVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в місті Токіо (Японія).

Логацька Людмила Олександрівна – майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Бронзова призерка чемпіонату Європи в особистих змаганнях. Учасниця кубків світу. Чемпіонка України.

Назаренко Олександр Вікторович – Заслужений майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Переможець першого командного чемпіонату світу. Чемпіон Європи в особистих змаганнях. Дворазовий бронзовий призер кубка світу. Чемпіон України. Виборов ліцензію на участь у ХVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в місті Токіо (Японія).

Новак Роман Анатолійович – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Бронзовий призер чемпіонату світу з метання спису. Чемпіон України. Дворазовий переможець кубка України з легкоатлетичних метань. Виборов ліцензію на участь у ХVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в місті Токіо (Японія).

Синюк Микола Володимирович – майстер спорту України міжнародного класу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Чемпіон Європи. Учасник чемпіонату та кубку світу. Чемпіон України. Виборов ліцензію на участь у ХVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в місті Токіо (Японія).

Хорава Давид Елгуджаєвич – майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та II ступенів. Переможець першого командного чемпіонату світу. Чемпіон Європи в особистих змаганнях. Бронзовий призер кубка світу. Чемпіон України. Виборов ліцензію на участь у ХVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в місті Токіо (Японія).

Шепелюк Катерина Борисівна – Заслужений майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху. Дворазова чемпіонка Європи в особистих та командних змаганнях. Чемпіонка України.


«Спортсмени з видів спорту, що не входять до програми
паралімпійських та дефлімпійських ігор»


Асєєва Ніна Іванівна – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Дворазова чемпіонка світу. Чемпіонка України. Встановила три рекорди світу та один рекорд України.

Галінська Галина Володимирівна – Заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Абсолютна чемпіонка світу серед жінок. Чемпіонка та срібна призерка чемпіонату світу. Чемпіонка України. Встановила два рекорди світу.

Іткін Леонід Борисович - майстер спорту України з шашок серед спортсменів з вадами зору. Срібний призер чемпіонату Європи з шашок-100 зі швидкої гри серед чоловіків та у командних змаганнях. Учасник чемпіонату світу з шашок-100 зі швидкої та класичної гри.

Каплун Ольга Сергіївна – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Чемпіонка та срібна призерка чемпіонату світу серед жінок, дворазова чемпіонка світу серед юніорок. Чемпіонка України. Встановила три рекорди світу та три рекорди України.

Коробкова Світлана Леонідівна – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Дворазова чемпіонка світу. Чемпіонка України. Встановила рекорд України.

Куров Роман Володимирович – Заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Абсолютний переможець чемпіонату світу серед чоловіків. Дворазовий чемпіон світу. Чемпіон України. Встановив чотири рекорди світу.

Ландик Валерій Вадимович – майстер спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Чемпіон та срібний призер чемпіонату світу серед чоловіків. Чемпіон України.

Миронець Андрій Григорович – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Срібний призер чемпіонату світу серед чоловіків. Чемпіон України. Встановив рекорд світу.

Сівак Іван Петрович – Заслужений майстер спорту України зі спортивних танців на візках серед спортсменів з ураженнями ОРА. Переможець та срібний призер чемпіонату світу.

Чайковська Ольга Володимирівна – Заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Чемпіонка та срібна призерка чемпіонату світу серед жінок. Встановила рекорд світу.

«Краща молодь»


Асєєв Костянтин – призер чемпіонату світу з шашок-100 серед молоді до 23 років з вадами зору.

Вітюк Марія – дворазова чемпіонка України з легкої атлетики серед спортсменок з ураженнями опорно-рухового апарату.

Катеринич В’ячеслав – срібний призер чемпіонату України з пауерліфтингу серед чоловіків з ураженнями опорно-рухового апарату, чемпіон України серед юніорів, срібний призер кубку України серед чоловіків.

Кобилинська Дар'я – Майстер спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Учасниця кубку світу. Бронзова призерка чемпіонату України серед жінок та срібна призерка чемпіонату України серед юніорів. Срібна призерка кубку України серед жінок.

Поминчук Денис – дворазовий чемпіон України з легкої атлетики серед юнаків з вадами слуху.

Помінова Дар’я – срібний призер чемпіонату України з дзюдо серед жінок з вадами зору, чемпіонка України серед юніорок.

Рожко Василь - майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Учасник кубку світу. Срібний призер чемпіонату України та кубку України.

Ткач Іван – срібний та трьохразовий бронзовий призер чемпіонату України, срібний та бронзовий призер кубку України серед чоловіків з ураженнями опорно-рухового апарату, двічі переможець та срібний призер фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Ярошик Юрій – бронзовий призер чемпіонату України з плавання та срібний призер кубку України з плавання серед чоловіків з вадами зору.

Збірна команда Рівненської області - срібні призерки чемпіонату України з волейболу серед юніорок до 19 років з вадами слуху, у складі:

Юглічек Анжеліка – капітан збірної команди області з волейболу, кандидат у збірну команду України;

Золотнюк Анжела;

Кірина Людмила;

Підопригора Катерина;

Ражик Ілона;

Рудяк Руслана;

Саєнко Тетяна;

Удодик Вікторія.

«Кращі тренери з видів спорту осіб з інвалідністю»

Камлочук Леонід Васильович – тренер з параканое, особистий тренер Синюка Миколи та Лагутенко Наталії – переможців та призерів чемпіонату світу та Європи, чемпіонів України.

Полюхович Вадим Олександрович – Заслужений тренер з пауерліфтингу. Особистий тренер Ніни Асєєвої, Ольги Каплун, Світлани Коробкової, Андрія Миронця, Валерія Ландика – переможців та призерів чемпіонатів світу та України, рекордсменів світу та України.

Романкевич Михайло Якович – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України з дзюдо. Почесний громадянин міста Рівне. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня. Особистий тренер Олександра Назаренка, Давида Хорави, Юлії Галінської, Анастасії Гарник, Людмили Логацької, Ірини Гусєвої, Олександра Косінова – переможців першого командного чемпіонату світу, переможців та призерів чемпіонату Європи. Переможців та призерів кубку світу.

«Тренер року Рівненської обласної дитячо-юнацької спортивної школи
осіб з інвалідністю»


1. Макринський Сергій Олександрович - тренер-викладач з легкої атлетики. Особистий тренер Іванни Кучерук, Анастасії Ковалюк, Миколи Харука, Асєєва Костянтина.

2. Палюх Ольга Григорівна – Заслужений тренер України з плавання. Нагороджена медаллю «За працю і звитягу». Особистий тренер Юрія Ярошика, Назара Андрощука, Івана Ткача, Андрія Шамрая.

3. Шевчук Олександр Васильович – тренер-викладач з волейболу серед спортсменів з вадами слуху, срібних призерів чемпіонату України з волейболу серед юніорок до 19 років та бронзових призерів Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з волейболу серед юнаків.

«Паралімпійські надії»

Августін Наталія – переможець чемпіонату України у приміщенні з легкої атлетики серед жінок, срібна призерка чемпіонату України серед жінок з ураженнями опорно-рухового апарату.

Андрощук Назар – переможець та дворазовий срібний призер фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з плавання серед спортсменів з вадами зору.

Баша Емілія – дворазовий переможець та бронзова призерка фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з тенісу настільного серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Ковалюк Анастасія – трьохразовий переможець фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з вадами зору.

Кондратюк Андрій – трьохразовий переможець фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Кравчук Інна – учасниця фінальних змагань чемпіонату України з бочча. Переможець та призер всеукраїнських змагань.

Кучерук Іванна – дворазовий переможець та срібна призерка фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку.

Макаров Матвій – бронзовий призер чемпіонату України серед чоловіків. Срібний та дворазовий бронзовий призер фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Степанкова Іванна – переможець та бронзова призерка фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку.

Харук Микола – трьохразовий бронзовий призер фінальних змагань Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з вадами зору.

«Кращі ветерани-спортсмени»


Вдовин Михайло Ярославович – шестиразовий чемпіон України та трьохразовий переможець кубку України з легкоатлетичних метань серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Семенюк Любов Адамівна – майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Учасниця чемпіонату світу. Чемпіонка України та срібний призер кубка України.

Шамрай Андрій – бронзовий призер чемпіонату України з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

«Кращий керівник закладу (організації)
з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю»


Бичков Олександр Анатолійович – голова Костопільського районного фізкультурно-спортивного клубу для осіб з інвалідністю «Сильні духом».

Петренко Валентина Володимирівна – голова Рівненського міського фізкультурно-спортивного клубу інвалідів «Геракл».

Цицюра Олександр Олександрович – голова комунального закладу «Фізкультурно-спортивний клуб «Повір у себе» Сарненської міської ради.

«Слава Паралімпійського та Дефлімпійського спорту»

КОСІНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ


Заслужений майстер спорту України з дзюдо

серед спортсменів з вадами зору,

переможець ХІV літніх Паралімпійських ігор,

бронзовий призер ХV літніх Паралімпійських ігор.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.