Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив лауреатів 2020 року
"Ми сьогодні оголошуємо результати першого етапу роботи Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка нового складу. Ми оголошуємо лауреатів 2020 року. Але йдеться не лише про лауреатів. Йдеться так само про те, що ми саме цим складом маємо претензію трішечки змінити обличчя Національної премії", - сказав Макаров.
Він зазначив при цьому, що не має претензій до результатів Комітету попередньої каденції, зокрема й тому що він сам входив до цього складу Комітету під головуванням Юрія Щербака у попередні три роки.
"І це була чесна, серйозна робота. Але так склалося, що премія — це ще одна медалька, яка важлива передусім для того, хто її отримує. Так чи так нам було майже неможливо уникнути тієї ситуації, коли премія дається за сукупність заслуг. Це те, що ми називаємо досягнення всього життя. Але ми солідарно вирішили, що саме Шевченківська премія не лише тому, що вона єдина серед державних нагород, яка присуджується колективно і, головне, персональним складом людей, які відповідають своєю репутацією. А й тому, що вона все ж таки носить ім’я Шевченка", - наголосив Макаров.
А це, за його словами, означає, що так, як ми трактуємо Шевченка, ми значною мірою трактуємо і українську культуру.
"Якщо ми трактуємо Шевченка як дідугана з вусами і бандурою на березі Дніпра в шароварах, як на картині Трутовського, - то це одна українська культура. Якщо ми трактуємо Шевченка як новатора, як авангардиста, як культурного героя, - то це зовсім інша енергетика. І, відповідно, українська культура розвивається трішечки в інакшому напрямку. Те, що ми, власне, і спостерігаємо. Ми виходимо з того, що премія має не просто увінчувати когось дуже достойного, а ще й і показувати культурній спільноті, а якщо ширше, то цілому соціуму, те, які тенденції, тренди, явища в літературі, візуальних мистецтвах, публіцистиці, театрі, музиці і таке інше є, на нашу думку, магістральними, перспективними і так само новаторськими, енергетичними — такими, що визначатимуть або мали би визначати обличчя української культури завтра. Ось така переакцентуація", - сказав голова Комітету.
Як зазначалося. лауреатів визначено у п'яти номінаціях.
У номінації "Література" цьогоріч обрано двох лауреатів. Це Маріанна Кіяновська з книгою "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але...".
У номінації "Музичне мистецтво" - гурт "DaxaBraxa" - Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко - з музичним альбомом "Шлях".
У номінації "Візуальні мистецтва" - Олександр Глядєлов з мистецьким проєктом "Карусель".
У номінації "Публіцистика, журналістика" - публіцистичне видання "Дівчата зрізають коси" Євгенії Подобної.
У номінації "Театральне мистецтво" - сучасна українська опера-реквієм "ЙОВ" ("IYOV") музично-театральної формації "Нова опера" у складі Романа Григоріва та Іллі Разумейка і режисера Владислава Троїцького.
У номінації "Кіномистецтво" цього року лауреата не обрано.
Фото з сайту Suspilne. Про це повідомляє Укрінформ.
Нагадаємо, український студент екранізуватиме книгу Стівена Кінга. Україна приєдналася до європейського фонду кіно.
Новини України та світу, Україна, Шевченківська премія, 2020 рік, лауреати Шевченківської премії
Коли українці отримають виплати ВПО у січні 2025 року: роз'яснення від Мінсоцполітики
У січні 2025 року українці, серед яких внутрішньо переміщені особи (ВПО), отримають державні виплати.
переглядів: 388
Прикордонника на Закарпатті викрили на хабарі
На Закарпатті правоохоронці затримали прикордонника, який за гроші допомагав переправляти осіб призовного віку через державний кордон.
переглядів: 723
Завтра польські фермери знову планують акцію протесту
У п’ятницю, 3 січня, у Варшаві заплановано масштабний протест польських фермерів, організований низкою аграрних об’єднань. Захід під гаслом «5 x STOP» спрямований проти політики Європейського Союзу, зокрема дій його лідерки Урсули фон дер Ляєн.
переглядів: 833
Хто зможе отримати керівну посаду у ЗСУ
У Збройних силах України з'явилися нові можливості для військовослужбовців із керівним досвідом і магістерською освітою
переглядів: 825
Захисники України знищили два рашистських гелікоптери і один підбили
На завершення минулого року, 31 грудня, неподалік тимчасово окупованого Криму, внаслідок успішної операції ГУР МО України у Чорному морі спецпризначенці підрозділу “Group 13” за допомогою оснащених ракетами морських дронів “Magura V5” знищили два російські гелікоптери Мі-8.
переглядів: 804