Чим корисна гірчиця і як її вибрати? Поради експертів «Корисної програми»
«Якби існувала нагорода «Найбільш універсальна приправа», особисто я віддав би її гірчиці, - зізнається Олександр Лук'яненко. - Це ж просто незамінна річ в домі! Її можна додати до м'ясних страв і вишуканих салатів. За допомогою гірчиці можна вимити посуд і до блиску очистити вікна. А при застуді можна додати в тазик з гарячою водою, щоб попарити ноги, або насипати суху гірчицю в шкарпетки».

У зернах гірчиці міститься багато корисних мікроелементів: білок, ненасичені жири, вітаміни і мінерали, які справляють на організм позитивний вплив:
- покращують кровообіг;
- виводять з організму шкідливий холестерин;
- покращують роботу серцево-судинної і нервової систем;
- нормалізують підвищений артеріальний тиск;
- стимулюють травні функції і сприяють швидкому розщепленню жирної їжі;
- зміцнюють імунітет;
- нейтралізують токсини;
- покращують пам'ять.

«Що стосується побічних дій, то вони можуть виникати при надмірному і неконтрольованому вживанні гірчиці, - каже гастроентеролог Галина Салтикова.
- Гірчиця - це приправа, тому не можна заміняти нею звичайну їжу. Вона володіє дратівливим ефектом на слизові і може викликати опік. Бажано вживати не більше 2 чайних ложок продукту в день».

Також у «Корисній програмі» експерт з якості та безпеки продуктів Марія Янчик розповіла, від чого залежить смак гірчиці і як вибрати хороший натуральний продукт:
1. До складу якісної гірчиці обов'язково повинні входити гірчичні зерна або насіння, а не гірчичний порошок. А також винний або спиртовий оцет замість столового. Натуральний продукт не повинен містити рослинного масла, консервантів, барвників, стабілізаторів, ароматизаторів, а також борошна і інших домішок.
2. Натуральна гірчиця повинна мати приємний світло-жовтий або жовто-коричневий колір. Сірий колір приправи вказує на те, що вона приготовлена з гірчичного порошку, а не з зерен або насіння. А консистенція якісної гірчиці повинна бути однорідною, без грудочок і розшарувань.
3. Насіння гірчиці ділиться на 3 види: білі або жовті, коричневі і чорні. При цьому чим темніше зерна, тим гострішим буде смак у готової приправи. Однак виробники не вказують, з якої сировини виготовлений їх продукт. На етикетці упаковки зазвичай вказана тільки ступінь гостроти гірчиці: гостра, негостра або середньої гостроти.
4. Гірчицю бажано купувати в прозорій скляній банці, а не в пластмасовій і не в тюбику. У прозорій скляній банці видно консистенцію і колір продукту. Якщо гірчиця покрита темною скоринкою або на поверхні утворилися бульбашки і масляні краплі, значить, продукт зіпсований.
5. При виборі гірчиці зверніть увагу на термін придатності: він не повинен перевищувати 45 днів. Якщо виробник вказав більш тривалий термін, значить, в гірчицю додані додаткові консерванти.
Більше корисних порад про гірчицю - у випуску ток-шоу про якість життя «Корисна програма»: https://youtu.be/bxOr_2Ko_A4
Текст і фото - пресслужба Інтер

Астропрогноз на сьогодн : турбота про себе та цікаві пропозиції

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на сьогодні.
переглядів: 6
Прикмети, традиції та іменинники: яке сьогодні свято?

У вівторок, 15 липня, українці мають одразу кілька важливих подій.
переглядів: 43
Як вивести плями від ягід та фруктів: три дієвих способи

Сезон ягід і фруктів — це не лише смачні ласощі, а й часті плями на одязі. Малину, вишню, чорницю, полуницю чи сливи важко не любити, однак їхній сік має властивість швидко вбиратись у тканину й залишати яскраві сліди.
переглядів: 213
Трендові кольори літа 2025: що зараз на піку моди

Літо — це сезон кольору, і 2025 рік не став винятком. Модні подіуми, Instagram-стрічки та вітрини магазинів яскраво підтверджують: цього літа в тренді як несподівані відтінки, так і перевірена класика. Ми зібрали найактуальніші кольори сезону, а також розповідаємо, які з них ніколи не виходять із моди.
переглядів: 199
У Міноборони нагадали: після сплати штрафу в «Резерв+» дані потрібно оновити обов’язково

Навіть якщо громадянин сплатив штраф через застосунок «Резерв+», це не звільняє його від обов’язку оновити особисті дані. Про це нагадала заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
переглядів: 241
Реклама