Фотожурналіст Радіо Свобода Андрій Дубчак привіз до Острозької академії дві авторські виставки
На виставці «Лінія фронту. Рік 2018» представлені світлини з історіями на «нулі» (передові позиції) 36-ї окремої бригади морської піхоти у Широкино та Водяному, що на узбережжі Азову; «нулі» 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади («Едельвейси») під Попасноою (Луганщина); один день бою 24 ОМБр імені короля Данила у селищі Південне, що під Горлівкою та інші фотоісторії передової за 2018-й рік. Виставка розміщена в бібліотеці НаУОА.
«Полинове дитинство» – фотопроєкт, присвячений двом несумісним темам – дітям і війні. Триває війна, війна інформаційна, війна військова, і від цієї війни страждають цивільні люди і серед них – діти. Це набір фотографій, які зроблені під час подорожі лінією конфлікту і створювалися впродовж двох років. На фотографіях представлена вся лінія конфлікту, починаючи зі Станиці Луганської, на фото є Тьохізбенка, Щастя, Авдіївка, Широкине, Водяне, Опитне, Піски, Гранітне та інші населені пункти. Виставка представлена на другому поверсі центрального корпусу НаУОА.
«На цій виставці є особлива фотографія, яка мені дорога. На ній зображена дівчинка, Настя, Пуговка, яка є сиротою. Після початку конфлікту загинула її мама, від осколкових поранень помер її дід. Вона зараз живе у своєї бабусі у селі Водяне, під Пісками, за декілька кілометрів від лінії фронту. Там постійно чути позиційні бої. Дівчинка має психологічну травму. І з цієї фотографії у 2017 році почалася моя допомога Насті. Саме ця фотографія привернула увагу французьких волонтерів, які приїздили в Україну, а згодом допомагали Насті та іншим дітям на лінії конфлікту», розповів автор.
За словами кураторки проєкту «Життя на нулі» Інни Єрмакової, мета виставки – показати умови, у яких проходить дитинство біля лінії фронту, і жодним чином не маніпулювати почуттями:
«Ми намагалися показати середовище, у якому ці діти зростають. Важливе усвідомлення, що для нас, дорослих, 1-2-3-5 років – це один вимір часу, а для дитини 5 років дитинства – це ціле життя. А кажуть, що всі наші травми, всі рефлексії – з дитинства. Якраз діти є заручниками, бо це не їхній вибір, вони змушені там бути».
«Світлини Андрія Дубчака є демонстрацією поєднання в основному неможливого - яскравого авторського стилю та максимальної інформативності за взірцями журналістських канонів. Фотографії відповідають простим, якщо не банальним, критеріям оцінки фото як зображення — якісним прозорості, кольору, перспективі, компонуванню. Одночасно вони всі містять надзвичайну інформативність де кожна виступає вже як зображуване. Світлини є документальними свідченнями. Будуть судовими – російської агресії проти України. А ще в кожному фото видно особистість самого фотографа – Андрія Дубчака. Бо в його фото є пошук Бога. Пафос тут доречний», – ділиться враженнями один із відвідувачів фотовиставки, кандидат історичних наук, краєзнавець Віталій Бондарчук.
Фотовиставки Андрія Дубчака діятимуть в Острозькій академії до кінця навчального року, тому запрошуємо усіх охочих.
Фото Віталія Бондарчука.
новини Рівного, Рівне, Національний університет "Острозька академія", Острозька академія, НаУОА
Завтра у Рівне прибудуть полеглі Герої
Завтра, 22 листопада, у Рівне має прибути траурний екіпаж "На щиті".
переглядів: 225
У місті уже почали посипати дороги, - повідомила рівнянка
Сьогодні, 21 листопада, увечері, як і прогнозували синоптики, у Рівне вкотре прийшов сніг.
переглядів: 156
На Рівненщині шахраї вимагають гроші від імені обласної адміністрації
У Рівненській області зафіксовано нову хвилю шахрайських дій, спрямованих на підприємців.
переглядів: 118
У Рівному засудили правоохоронця за державну зраду
21 листопада Рівненський міський суд виніс вирок колишньому поліцейському з Луганщини, якого обвинувачували у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
переглядів: 150
У Рівненській обласній лікарні видалили велику пухлину головного мозку
У Нейрохірургічному відділенні Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка успішно провели складну операцію з видалення пухлини головного мозку у 66-річного пацієнта.
переглядів: 110