Ми у Facebook
08.03.2020, 14:44

5 неймовірних і маловідомих фактів про 8 березня

Сьогодні, 8 березня, але не всі знають про історію цього свята. Пропонуємо вашій увазі кілька фактів про які знають не всі.
1. Звідки родом свято 8 Березня?
Навесні 1857 року текстильниці Нью-Йорка пройшли "маршем порожніх каструль" по Манхеттену. Так вони вимагали більшої зарплати, кращих умов праці та інших прав для жінок.

Через 50 років в останню неділю лютого 1908 року жінки знову протестували на вулицях Нью-Йорка за право брати участь у виборах. Через рік у цей же час жіночі демонстрації знову повторилися. А в 1910 році 8 Березня вже стало святом усіх американських жінок. Тож 8 Березня родом з Америки.

2. Активістки 8 Березня. Хто вони?
Коли починаються розмови про 8 березня, більшість пригадує ім'я Клари Цеткін, але що зробила ця жінка мало кому відомо.
У 1910 році американки-соціалістки зустрілися із Кларою Цеткін і Розою Люксембург у Копенгагені на Другій міжнародній конференції. І отам дамочки хором і вирішили, що їм потрібне 8 Березня – Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за економічну, соціальну та політичну рівноправність.


3. Коли вперше святкували 8 Березня?
Вперше Міжнародний жіночий день святкували 19 березня 1911 року в деяких країнах Європи. Зараз 8 Березня святкують в 40 країнах світу.

4. Чому саме цифра "8"?
Саме тоді, коли покинута молодим чоловіком Клара Цеткін (вона була старша на 18 років) і покинута молодим коханцем Роза Люксембург (молодший син Клари Цеткін був молодший Рози на 16 років) втішалися в обіймах одна одної, народилося 8 Березня. Клара і Роза вибрали 8 число неспроста – адже цифра 8 більше за інших нагадує жіноче тіло.


5. В Росії 8 Березня святкували 23 лютого
Оскільки Росія тоді жила, на відміну від Європи, за юліанським календарем, то Міжнародний жіночий день відзначали не 8 березня, а 23 лютого. І саме 23 лютого, або 8 березня 1917 року, за новим стилем, жінки Петрограда вийшли на вулиці міста, протестуючи проти війни. Ці масові заворушення і стали поштовхом тієї самої Великої або зовсім невеликої революції.

За матеріалами lady.tochka.net.

Креативні привітання з 8 Березня

На правах реклами