12.03.2020, 15:24

В Іспанії закрили кримінальну справу проти власника "Рівнеазоту"

В Іспанії за "браком доказів" закрили справу українського олігарха Дмитра Фірташа, якого обвинувачували у відмиванні грошей.
Судове слідче управління № 21 Барселони здало в архів кримінальну справу, яку відкрили п'ять років тому проти українського мільярдера Дмитра Фірташа.

Про це в середу, 11 березня, повідомив іспанський портал El Confidencial. Інформацію підтвердили DW в згаданому управлінні, пояснивши, що справу остаточно закрито за вказівкою судді Ігнасіо Санчеса.

Суддя обґрунтував своє рішення пропозицією самого слідства, яке призупинило справу ще 30 жовтня 2019 року. Слудство ж виходило з того, що антикорупційна прокуратура Іспанії - ініціатор кримінального переслідування Фірташа - на надала "вагомих доказів" провини підозрюваного. Олігарха обвинувачували у відмиванні великих сум грошей на території Іспанії та "членство в злочинному співтоваристві".
Слідче управління Барселони двічі, починаючи з 2017 року, спрямовувало до Австрії, де перебуває Фірташ, запит на його екстрадицію в Іспанію і двічі отримувало відмову, нагадує El Confidencial. Земельний суд Відня вважав "непереконливими" аргументи іспанської сторони. Йшлося, зокрема, про підозри, що Фірташ купив дорогу нерухомість у провінції Малага за "гроші сумнівного походження", "відмивши таким чином" кілька мільйонів євро.

Про це повідомляє DW.

Нагадаємо, у 2018 році на підприємствах Дмитра Фірташа пройшли обшуки. Український олігарх й бізнесмен Дмитро Фірташ у 2014 році був затриманий у столиці Австрії на підставі ордера ФБР.
Щасливе Рівне