21.03.2020, 12:06

Рівненщина COVID-19: важливе станом на 21 березня

Станом на 8.00 21 березня в області хворих на коронавірус не зафіксовано. На сьогодні вірусологічною лабораторією Рівненського обласного лабораторного центру вже протестовано 14 зразків від осіб з підозрою на коронавірус. Підозри не підтвердились. Ще два зразки нині перевіряються.
Разом з тим, в Україні лабораторно підтверджено 41 випадок COVID-19, три з них - летальні.

В області продовжуються карантинні заходи з метою недопущення поширення коронавірусу.

Для лікування хворих на коронавірус на Рівненщині є понад 400 місць, у медзакладах області є 222 апарати штучної вентиляції легень. В аптеки поступають одноразові медичні маски.
Усі заклади області, що надають послуги громадянам, вводять обмежувальні заходи з метою мінімізації контактів людей, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу.

Обмеження вводяться й у тих торгових закладах, робота яких дозволена в умовах карантину. З 20 по 29 березня на Рівненщині закриваються кулінарні відділи у супермаркетах, магазинах. Також не працюватиме вулична їжа. Готові вироби, такі як хліб, мають продаватися виключно в упаковці.
З 18 березня діє обмеження руху пасажирського транспорту. Скасовані усі перевезення між містами, районами та областями. З метою безперебійної роботи підприємств і лікарень в області Рівненська ОДА запропонувала новий механізм доїзду людей на роботу. За порушення карантину складені адміністративні протоколи.

Школярі та студенти Рівненщини навчаються дистанційно.

Відучора вулицями населених пунктів області курсують спеціальні автомобілі із гучномовцями. Їх роботу організували рятувальники Рівненщини. Із гучномовців повідомляють людей про необхідність дотримання умов карантину.
Учора зі Львова на Рівненщину виїхали два автобуси із нашими земляками-заробітчанами, які повертаються додому у супроводі лікарів.
Триває робота Цілодобового оперативного штабу при РОДА. Служби, що увійшли до його складу, працюють над вирішенням стабільного життєзабезпечення регіону в умовах протиепідемічних заходів.

В ОДА та РДА працюють кол-центри, працівники яких консультують додзвонювачів стосовно того, як вберегтися від інфекції і які карантинні заходи діють в області. Гаряча лінія нашого цілодобового оперативного штабу 0 800 500 078 за шість днів роботи отримала понад 900 дзвінків.
На сесіях місцевих рад приймають рішення про виділення коштів на придбання апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних для лікування ускладнених випадків: 8 млн грн виділила Рівнерада; 1 млн грн - Дубно; 800 тис. грн - Володимиреччина.

У Гощанському, Млинівському районах бізнес об'єднується з владою для спільної боротьби з пандемією.
Щасливе Рівне