Шукаємо вихід: Як вигулювати собаку під час карантину
"Вигулювати треба, дотримуючись тих карантинних заходів, які нам говорить наше Міністерство охорони здоров'я. Тобто, не в людних місцях, намагатися гуляти поодинці, дотримуватися дистанції. Я думаю, що собаці можна дозволяти спілкуватися з іншими собаками, головне, щоб була дистанція між людьми. Тому що випадки передачі або зараження коронавірусом COVID-19 від собаки до собаки - поки що не зафіксовано. Тут головне дистанція між господарями тварин і, в даному випадку, більше важлива навіть не прогулянка тварини на вулиці. Після повернення додому помити собаці лапки, помити ті місця, де вона контактувала і могла бути як переносник", - сказав Люлько.
За його словами, в цій ситуації собака перетворюється на "аксесуар", з яким можна принести додому коронавірус.
"Мити так само, як ми миємо руки. 20-30 секунд моєму лапки, подушечки. Також можна використовувати ті ж дитячі косметичні серветки для протирання лап після прогулянки. Тобто - головне мити. Гігієна поверхні після виходу на вулицю і контакту з чимось іншим", - розповів Люлько.
Він додав, що мило може бути звичайнісіньким, для людей, але краще використовувати дитяче мило, оскільки там більш відповідний pH.
"Я думаю, що на час карантину краще не цілувати тварину. Намагатися дотримуватися особистої гігієни - помацав собаку - помив руки. Поцілував собаку - помив обличчя ... Я б рекомендував не цілувати собаку, на час карантину, але це вибір кожного. Тварини нам не вороги. Вони не можуть заразити нас коронавірусом або бути носієм коронавирусу", - сказав Люлько.
За його словами, потрібно наглядати, щоб собака на прогулянці нічого не підбирала, оскільки через карантин збільшилася активність дог-хантерів, які труять собак, мотивуючи це тим, що собаки можуть переносити коронавірус.
"Потрібно спостерігати, щоб нічого не підбирала. Це треба вчити, незалежно від карантину. Дог-хантери є завжди і будуть завжди. Просто зараз у них можуть більш розв'язатися руки з цього приводу і з'явиться виправдання. Яке нічим не підтверджене. І за дог-хантерство потрібно також карати, як завжди карали", - сказав Люлько.
дезінфекція, карантинні заходи, мити лапи собаці, вигул собак, карантин в Україні, життя
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 311
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 614
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 293
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 311
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 304