14.05.2020, 14:10

Рівнянка сфотографувала борщівник Сосновського як у фантастичних фільмах (+ФОТО)

Автор фото Олена Дудка

Борщівник теж, виявляється може дивувати. Особливо у Рівненській області. Цей шкідник може стати ледь не героєм із фантастичних фільмів :)
Читачка Олена Дудка відгукнулася на ініціативу ОГО зі створення мапи проростання борщівника Сосновського і прислала фото борщівника, які вона зробила ще у докарантинний час 6 березня 2020 року.

Такий от борщівничок росте на території біля входу до форту в с. Тараканів. За словами жінки, отаких от рослин там багато і всі вони досягають у висоту кілька метрів.

Автор фото Олена Дудка
Автор фото Олена Дудка


Автор фото Олена Дудка
Автор фото Олена Дудка


До речі, й інші мешканці Рівненщини повідомляли про зарості борщівнику Сосоновського поблизу Тараканівського форту.

Нагадаємо, ми продовжуємо нашу ініціативу й створюємо мапу Рівненщини, де буде позначені місця, де росте борщівник Сосновського.

Якщо ви знаєте, що десь поруч з вами росте борщівник Сосновського і хочете про це повідомити, то вам потрібно:

1. Зробити фото.
2. Написати електронний лист на адресу info@ogo.ua
3. В темі листа потрібно зазначити Борщівник Сосновсього.
4. В тексті листа напишіть, де саме ви помітили борщівник Сосновського, вкажіть точно вулицю та місто.
5. Якщо ви хочете, аби авторство фото було зазначене, окремо вкажіть про це у тексті листа: Автор фото і ім’я та прізвище. В іншому разі, якщо ім’я та прізвище не будуть зазначені, авторство фото не буде підписуватися.
6. Слід пам’ятати, що борщівник Соснвоського – рослина небезпечна, тож просимо Вас не підходити близько до рослини, не торкатися її голими руками або оголеними ділянками шкіри. Просимо дотримуватися правил безпеки і дбати про своє здоров’я.

Також на період карантину не забувайте про карантинні вимоги.

Гонорари за фото не виплачуються.

На основі Ваших фотографій буде сформована карта поширення борщівника Сосновського 2020 на Рівненщині.

Дякуємо за Вашу небайдужість.

Нагадаємо, у Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.