21 травня - апостола і євангеліста Іоана Богослова
Служіння Любові - весь життєвий шлях апостола Іоана Богослова.
Йому були властиві спокій і глибина споглядання в поєднанні з гарячою вірністю, ніжна і безмежна любов з палкістю і навіть деякою різкістю. З коротких вказівок Євангелістів видно, що він був надзвичайно палкої натури, сердечні пориви його іноді доходили до такої бурхливої ревності, що Ісус Христос змушений був стримувати їх, як незгодні з духом нового вчення (Мк. 9, 38 - 40; Лк. 9; 49 - 50: Лк. 9, 54 - 56) і назвав апостола Іоана та його рідного брата Якова "синами грому" (Воанергес). У той же час він виявляє рідкісну скромність і, незважаючи на своє особливе положення серед апостолів як учня, якого любив Ісус, він не виділявся з низки інших учнів Спасителя.
Відмінними рисами його характеру були спостережливість і сприйнятливість до подій, пройняті тонким почуттям послуху волі Божій. Отримані ззовні враження рідко виявлялися в його слові чи дії, але сильно і глибоко проникали у внутрішнє життя святого Апостола. Завжди чуйний до інших, він вболівав серцем за тих, хто гине. Апостол Іоан з побожним трепетом слухав богонатхненне вчення свого Вчителя, сповненого благодаті та правди, у чистій і піднесеній любові споглядаючи Славу Сина Божого. Жодна риса із земного життя Христа Спасителя не вислизнула від проникливого погляду апостола Іоана, жодна подія не пройшла, не залишивши глибокого сліду в його пам'яті, тому в ньому зосередилися вся повнота і цілісність людської особистості. Таку же цілісність мали і думки апостола Іоана Богослова. Для нього не існувало роздвоєності. На його переконання, де немає повної відданості, там немає нічого. Обравши шлях служіння Христу, він до кінця життя здійснював його з повнотою та неподільної послідовністю. Апостол Іоан говорить про цілковиту відданість Христу, про повноту життя в Ньому, тому і гріх розглядається ним не як слабкість і пошкодженість людської природи, а як зло, як негативне начало, цілком протилежне добру (Ін. 8, 34; 1 Ін. 3, 4; 1 Ін. 3, 8 - 9).
На його думку, можна належати або Христові або дияволові, середнього, невизначеного стану бути не може (1 Ін. 2, 22; 1 Ін. 14, 3). Тому він служив Господу з безроздільною любов'ю і самовідданістю, відкидаючи все, що належить споконвічному ворогу людини, ворогові істини і родоначальнику брехні (1 Ін. 2, 21 - 22). Чим сильніше він любить Христа, тим сильніше ненавидить антихриста; чим більше він любить істину, тим більше ненавидить неправду, - світло виключає пітьму (Ін. 8, 12; Ін. 12, 35 - 36). Цим проявом внутрішнього вогню любові він свідчив з особливою силою духу про Божество Ісуса Христа (Ін. 1, 1 - 18; 1 Ін. 5, 1 - 12).
Апостолу Іоану було визначено висловити останнє слово Божественного Одкровення, що вводить в найпотаємніші таємниці внутрішньої Божественної життя, відомі тільки вічному Слову Божому, Єдинородному Сину.
Істина відображена в його розумі і слові, бо він відчуває і серцем осягає її. Він споглядає вічну Істину і як бачить, так і передає своїм улюбленим чадам. Апостол Іоан просто стверджує або заперечує і завжди говорить з абсолютною точністю (1 Ін. 1, 1). Він чує голос Господа, що відкриває йому те, що Сам Він чує від Отця.
Богослів'я апостола Іоана знищує межу між сьогоденням і майбутнім. Спостерігаючи справжнє, тимчасове, він не зупиняється на ньому, а переносить свій погляд до вічного в минулому і до вічного в майбутньому. І тому він, закликаючи до святості життя, урочисто проголошує, що "кожен, хто родився від Бога не згрішить" (1 Ін. 5, 18; 1 Ін. 3,9). У спілкуванні з Богом істинний християнин причетний до життя Божественного, тому майбутнє людства відбувається вже на землі. У викладі і розкритті вчення про Домобудівництво спасіння Апостол Іоан Богослов переходить в область вічно справжнього, в якому Небо зійшло на землю і оновлена земля висвітлюється Світлом Небесної Слави.
Так галилейський рибалка, син Зеведея, став Богословом, який сповістив через Одкровення таємницю світобуття і долі людства.
Святкування 8/21 травня Святому апостолу Іоану Богослову встановлено Церквою на згадку про щорічне сходження в цей, день на місці його поховання найтоншого рожевого праху, який збирали віруючі для зцілень від різних хвороб.
підготував протоієрей Миколай Капітула,магістр богослів’я, викладач РДС,
клірик Покровського собору, м. Рівне.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
апостол Іван, 12 апостолів, день ангела 21 травня, Івана Богослова, життя
Що робити, щоб квіти у вазі стояли довше: поради флористів
![](/images/articles/2/small/1739612451.jpg)
Отримавши букет квітів, кожен хоче, щоб він залишався свіжим та красивим якомога довше. Проте не всі знають, як правильно доглядати за рослинами, щоб вони радували око не кілька днів, а тиждень чи навіть більше.
переглядів: 113
Сирники в духовці за 30 хвилин: рецепт сніданку від Клопотенка
![](/images/articles/1/small/1473709204.jpg)
Смачний сніданок для всієї сім'ї.
переглядів: 150
Персональне передбачення на суботу для всіх знаків
![](/images/articles/2/small/1653585654.jpg)
Дізнайтеся пораду для себе на 15 лютого.
переглядів: 145
Яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела?
![](/images/articles/2/small/1739341175.jpg)
15 лютого ми відзначаємо День кіберспорту в Україні, а віряни - день пам'яті святого Онисима Візантійського.
переглядів: 149
У Рівному відбулося незвичне весілля пораненого військового та його коханої
![](/images/articles/2/small/1739557626.jpg)
Дивовижну історію, яка спонукає вірити в дива та справжню любов, котра перемагає все, розповіла очільниця КЗ "Будинок ветеранів" Рівного Вікторія Шинкаренко:
переглядів: 475