Карантин в Україні: хто потрібен на ринку праці
Одним з характерних явищ «карантинного» ринку праці стала швидка зміна пріоритетів та нерівномірність. Коли в одних галузях кількість вакансій зменшувалась більше, ніж вдвічі, в інших вона втричі зростала. Та й в межах однієї сфери під час карантинну можна було спостерігати то злети, то падіння у кількості розміщених пропозицій про роботи. Те саме спостерігалось і в плані затребуваності тих чи інших спеціалістів. Розповідаємо на прикладах, як це відбувалось.
ІТ, телеком
Сплеск активності у пошуку цих спеціалістів спостерігався на початку карантину, у другій половині березня, коли кількість вакансій збільшилась на 125%. Це досить очікувана ситуація, пов’язана з переходом компаній на дистанційну роботу. Роботодавці активно шукали спеціалістів, які зможуть підтримувати життєздатність IT-інфраструктури: підключати співробітників до віддалених робочих столів, вирішувати технічні проблеми тощо. А от вже у квітні динаміка зростання кількості вакансій відчутно сповільнилась: в порівнянні з березнем їх стало більше лише на 32%. У першій половині травня і частка цієї профсфери у загальному обсязі вакансій, і кількість пропозицій про роботу IT дещо впали: в межах 2-4%
Виробництво
З початком карантину частка цієї профсфери у загальному обсязі вакансій зменшилась з 6% у лютому до 4% у березні. Проте вже у квітні ситуація у цій профсфері покращилась, а кількість вакансій виросла більше, ніж вдвічі (на 105%). У травні пропозицій про роботу у профсфері «Виробництво» також стало більше (на 14%), а частка профсфери зросла до 7%.
Транспорт
У середині березня частка цієї профсфери впала на 2%. Але вже у квітні, коли компанії активніше почали розвивати сегмент онлайн-доставки, логістів, водіїв, кур’єрів шукали активніше – кількість пропозицій про роботу для них зросла майже вдвічі (на 95%).
Адміністративний персонал
Кур’єрів, перекладачів, секретарів, операторів колл-центрів тощо найактивніше шукали у квітні. Як і у випадку з профсферою «Транспорт», у цей період більше компаній змогли перелаштувати бізнес на e-commerce напрям, а тому зросла потреба у спеціалістах, які будуть опрацьовувати відповідні замовлення. А от вже у травні кількість пропозицій про роботу для них дещо зменшилась (на 15%).
Медицина
До березня ця префсфера не фігурувала к ТОП-10 найпопулярніших профсфер, проте з початком карантину кількість пропозицій в ній зросла на 128%. Потім темпи розміщення нових вакансій дещо сповільнились: + 51% у квітні та +6% у травні.
Загалом, станом на середину травня, ТОП-5 ринку праці виглядає наступним чином:
Профсфер за динамікою зростання кількості вакансій в порівнянні з квітнем: Безпека +20%, Робітничий персонал +19%, Транспорт +17%, Виробництво +16%, Маркетинг +15%
Профсфер за часткою у загальному обсязі вакансій: ІТ, телеком 17%, Продажі 16%, Маркетинг 7%, Виробництво 7%, Транспорт 6%
Галузей-роботодавців за динамікою зростання кількості вакансій в порівнянні з квітнем: Товари народного споживання (нехарчові) +57%, Роздрібна торгівля +48%, Перевезення, логістика +37%, Сільське господарство +30%, Продукти харчування +20%
Галузей-роботодавців за часткою у загальному обсязі вакансій: Інформаційні технології 15%, Роздрібна торгівля 14%, Послуги для бізнесу 8%, Фінансовий сектор 8%, Перевезення, логістика 7%

знайти роботу, потрібні працівники, ринок праці, карантин в Україні, робота
День Святої Ольги 11 липня: хто така княгиня Ольга та що не можна робити у це свято

Завтра, 11 липня, в Україні відзначається День Ангела Ольги. Ця дата, згідно з новим церковним календарем, присвячена пам'яті святої рівноапостольної княгині Ольги – першої християнки Київської Русі та однієї з найвизначніших жінок в історії нашої держави.
переглядів: 292
Магнітні бурі в липні 2025: сьогодні варто бути обережним

Липень 2025 року обіцяє бути насиченим геомагнітною активністю.
переглядів: 1459
"Резерв+" тимчасово не працює: Міноборони пояснює збій високим навантаженням

Користувачі мобільного застосунку "Резерв+", призначеного для оновлення військово-облікових даних, зранку 10 липня почали масово повідомляти про технічні проблеми у його роботі.
переглядів: 231
Як підприємець з Рівного здійснив х2 продажів: користь CRM чи звичайна вдача?

100+ продажів на день, швидкість, задоволені клієнти… Все це можна побачити у найпрекрасніших снах кожного підприємця. Однак, поки хтось мріє, інший робить! Один з Рівненських підприємців вровадив сучасну CRM-систему для онлайн-магазину та побачив шалені результати вже в перший місяць використання. Як йому це вдалося та яких результатів досягла компанія за допомогою CRM - дізнаєтесь далі.
переглядів: 304
Рецепт французьких тостів з сиром на сніданок

Незвичайний рецепт для смачного сніданку.
переглядів: 295