08.06.2020, 08:20

«Працівники з України вертаються до Польщі», - газета «Rzeczpospolita» розповіла про головну проблему

У сусідній країні почався сезон процес розмороження економіки й набирає обертів сезон польових робіт. Польські роботодавці активно запрошують українських заробітчан, хоч і менше, ніж минулого року, повідомляє Польське Радіо.
Ілюстративне фото

Розмороження економіки оживило попит на працівників з України; агентства працевлаштування знову їх запрошують, хоч менше, ніж минулого року, – йдеться у газеті «Rzeczpospolita»

За інформацією Прикордонної служби, на яку посилається видання «Rzeczpospolita», у квітні до Польщі приїхало майже 34 тисячі українців, у травні – майже втричі більше – близько 94 тисяч. Ця інформація підтверджується також і в агенціях працевлаштування, які говорять про збільшення числа заробітчан з України у Польщі. Цьому сприяє також розмороження економіки у поєднанні із сезоном польових робіт.

«У логістиці, сільськогосподарській галузі та харчовій промисловості затребуваність на працівників з-за кордону на 20% більша, ніж минулого року», – говорить голова агенції працевлаштування EWL Анджей Коркус, додаючи, що, наприклад, у галузі готельно-ресторанного бізнесу ця затребуваність під час пандемії зменшилась до мінімуму. Те саме стосується і промислових галузей.

За оцінкою Кшиштофа Інґльота з агентства «Personnel Service», зараз у Польщі працює на близько 300-400 тисяч українців менше, ніж минулого року. Це – ефект хвилі повернень в Україну у перші тижні пандемії, але й також складних умов приїзду сезонних працівників. Однією з таких умов є проходження обов’язкового 14-денного карантину. «Кошти приїзду такого працівника зараз втричі вищі, ніж минулого року», – оцінює Кшиштоф Інґльот. Його агенція щотижня запрошує до Польщі близько 150-300 працівників з України у харчовій галузі, логістиці та виготовленні техніки.

Чи можна українцям їхати на сезонні роботи до Польщі без візи?

Інше агентство «Gremi Personal» з травня організовує чартерні рейси для працівників з України. Найближчої суботи до Варшави прибуде друга група працівників – 185 осіб, що вже мають роботу у кількох галузях у Польщі. За словами директора цього агентства Томаса Боґдевича, «затребуваність на робочу силу у Польщі велика і вона зростає. Головною проблемою у працевлаштуванні є обмеження у перетині кордону. Однак, є надія, що невдовзі це виправиться». Зокрема, про це йшлося під час зустрічі віцеміністра закордонних справ України Василя Боднара із послом РП у Києва Бартошем Ціхоцьким у понеділок, 1 червня. Дипломати говорили про те, що Польща і Україна працюватимуть над спрощенням процедур перетину кордону та отримання робочих віз. Можливо, також буде підписано договір у справі сезонних працівників.

«Rzeczpospolita»/М.К.

Передрук статті опублікувало: Polskie Radio S.A.