28.06.2020, 10:46

Хто з українців отримає 4200 злотих за втрачену роботу в Польщі

Президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав закон про додаткові виплати постраждалим від пандемії COVID-19 - так звану Доплату солідарності. На неї мають право і українські заробітчани, які втратили роботу через карантин.
Як інформує офіційний сайт польського Управління соціального страхування (ZUS), у рамках антикризових заходів у Польщі 20 червня набули чинності положення, які запроваджують нову допомогу - Dodatek solidarnościowy (Доплату солідарності).

Її можуть використовувати люди, які після 15 березня 2020 року внаслідок COVID-19 втратили роботу або термін дії контракту закінчився.

Доплата солідарності становить 1400 злотих на місяць і виплачується з 1 червня по 31 серпня 2020 року.

Її можна отримати спочатку за місяць, у якому заявник подав заявку в ZUS. Оформити допомогу можна з 1 червня, максимум за 3 місяці (червень, липень, серпень).

Максимальна сума допомоги - 4200 злотих.

Нову допомогу можуть вимагати особи, з якими роботодавець розірвав трудовий договір після повідомлення 15 березня 2020 року або після закінчення цієї дати закінчився термін їх трудового договору. Умовою отримання солідарної допомоги є також соціальне страхування за трудовим договором на загальний строк не менше 60 днів до 2020 року.

Доплата солідарності також виплачується безробітним, які вже зареєстровані в бюро зайнятості. У цій ситуації служба зайнятості призупинить виплату допомоги по безробіттю або виплачену стипендію на навчання та підвищення кваліфікації.

Важливо! Протягом періоду виплати Доплати солідарності втрачається право й на отримання інших соціальних допомог - медичну фінансову допомогу чи допомогу на реабілітацію. Тому людина, яка не може працювати через хворобу, повинна звернутися за пільгою, яка для неї більш вигідна у фінансовому плані.

На Доплату солідарності можуть розраховувати:

- власники карт сталого побиту і карт довгострокового резидента ЄС, в т. ч. виданих іншими країнами Євросоюзу (при постійному проживанні іноземця в Польщі);

- ті, хто мають блакитні карти (дозвіл на роботу, що вимагає високої кваліфікації);

- ті хто перебуває в РП з гуманітарних обставин (біженці, захист, толерантне перебування і т. п.);

- ті, то має дозвіл на перебування та роботу в якості члена правління юридичної особи;

- члени сімей поляків або громадян ЄС, які проживають в РП, що володіють картами часового побиту, в т. ч. тільки подали документи на такі карти (мають відповідний штамп);

- мають карту побиту по роботі – єдиний дозвіл на перебування і роботу, або польську робочу візу.Кінцевий термін подання заявок на Доплату солідарності - 31 серпня 2020 року.

Заявку можна подати лише в електронному вигляді через платформу електронних послуг ZUS (додаток EDS). Документ повинен бути підписаний кваліфікованим електронним підписом, підтвердженим профілем, особистим підписом (e-ID) або PUE-профілем.

Підтверджений профіль можна зробити або за допомогою акаунта в системі ePUAP, або за допомогою інтернет-банкінгу всіх найбільших банків Польщі.

Інформація про надання права на солідарну допомогу або рішення про відмову також буде розміщена на веб-сайті PUE ZUS. Якщо заявку буде схвалено, доплата надійде на банківський рахунок, зазначений у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Україна: як отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від коронавірусу?

Якщо ви втратили роботу й хочете отримувати допомогу від держави