Захисники України продовжують тримати позиції під обстрілами
Заходи із відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації здійснювалися в умовах, коли частина армійських резервів зі складу Об’єднаних сил задіяна до ліквідації пожежі у Луганській області. Основні ж бойові підрозділи Збройних Сил України впевнено стримували ворожу агресію, повністю контролюючи ситуацію під час виконання завдання на лінії розмежування сторін.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», поблизу Мар’їнки, окупанти двічі відкривали вогонь по українських захисниках з гранатометів різних систем. Неподалік Авдіївки противник застосовував міномети калібру 120 мм та 82 мм, а також кулемети і стрілецьку зброю. Біля Старогнатівки та Опитного, ворог обстрілював наші позиції як з гранатометів різних систем, так і з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», поблизу Хутору Вільний та Оріхового в ранковий та особливо в вечірній час противник відкривав вогонь з мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. По оборонцях Новолуганського та Новозванівки агресор вів вогонь з мінометів 82-го калібру, а по околицях останнього – ще й з гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї. Також противник з автоматичних станкових гранатометів обстріляв наші позиції поблизу Зайцевого та задіяв БПЛА для скидання гранатометного пострілу.
Окрім того, російсько-окупаційні війська з автоматичних станкових гранатометів обстріляли житлові будинки місцевих мешканців селища Зайцеве. В результаті було пошкоджено шиферну покрівлю даху, розбиті склопакети двох вікон та пошкоджена стеля і стіни коридору житлового будинку. Жертв та поранених серед цивільного населення, на щастя, немає.
Рішучими діями та ефективним застосуванням чергових вогневих засобів наші воїни припинили ворожі обстріли. Окупанти отримали адекватну відповідь від Об’єднаних сил. За даними розвідки 8 липня українські захисники поранили двох загарбників та знищили один автомобіль типу «Тигр».
За минулу добу, на жаль, один військовослужбовець Збройних Сил України загинув, ще троє український воїнів отримали поранення. Командування Об'єднаних сил висловлює глибокі й щирі співчуття рідним та близьким загиблого героя, а пораненим воїнам бажає якнайшвидшого одужання.
Від початку поточної доби збройні формування РФ активності не проявляли. Втрат за поточну добу серед наших захисників немає.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.
Про це повідомляє прес-центр ООС.
Нагадаємо, бойовики нахабно обстріляли Захисників України з гранатометів. Росія створила загрозливу ситуацію поблизу України. Захисники України дають адекватну відповідь ворогам.

"Резерв+" розширює функціонал: відстрочка, інвалідність та причини порушення обліку вже доступні в бета-версії

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомила про значне розширення функціоналу мобільного застосунку "Резерв+", призначеного для військовозобов'язаних, резервістів та призовників.
переглядів: 76
Українські журналісти отримали престижну міжнародну премію "Золоте перо свободи 2025"

Незважаючи на повномасштабну війну, постійні загрози, ракетні обстріли та ризик для власного життя, українські журналісти продовжують мужньо виконувати свій професійний обов'язок, інформуючи світ, проводячи розслідування та фіксуючи історію. Їхня стійкість стала символом свободи слова для всього світу.
переглядів: 190
Хто у 2025 році може не платити за доставку газу: пояснення НКРЕКП

Українці зобов’язані оплачувати окрему платіжку за розподіл газу, навіть якщо фактично ним не користуються.
переглядів: 404
Українки отримали престижні премії Woman 2024

Вчора, 1 травня, 1 травня відбулася церемонія нагородження переможниць щорічної Міжнародної жіночої премії «Woman 2024». Представниці системи МВС здобули премії у номінації «Оборона, мілітарі та безпека».
переглядів: 470
Затори на кордоні: у пункті пропуску «Корчова – Краківець» стартують дорожні роботи

Тимчасові обмеження в пункті пропуску «Корчова - Краківець» можливі вже з наступного тижня.
переглядів: 508